Удариха с шише капитана на "орлите"

/ брой: 190

автор:Владимир Николов

visibility 602

Шампионът Лудогорец измъкна изключително важна и трудна победа с 1:0 като гост на Левски в дербито на 12-ия кръг в efbet Лига. Бразилецът Руан Крус (25) донесе 3-те точки за гостите, след пас на Якуб Пьотровски. Най-добрата възможност за "сините" бе пропусната от друг бразилец - Рикардиньо (59), който уцели левия стълб. Реферът Георги Гинчев показа 9 жълти картони - 6 за гостите и три за Левски, но подмина да покаже още няколко.
Преди почивката домакините имаха на 2 пъти претенции и за дузпа. Лудогорец отново се доказа като "черна котка" за "сините", които нямат победа за първенството от август 2016 г. От тогава 26-кратните шампиони имат само 6 равни мача и 17 загуби. В мача имаше само 3 точни удара към върналия се на вратата Серджио Падт.
Още при първата атака пред 12 500 верни фенове "сините" поискаха дузпа за игра с ръка на Аслак фон Витри, но реферът Георги Гинчев и колегите му във ВАР-буса бяха категорични. Жереми Петрис (14) проби отдясно, изпревари Сон в наказателното поле и падна, но съдията подмина претенциите му и го наказа с жълт картон за симулация. Уелтън бе изблъскан в гръб от Пьотровски близо до аутлинията и реферът Гинчев отново бе атакуван от "сините". В 25-ата минута полякът изведе Руан Крус на ръба на засадата и бразилецът откри с шут в близкия ъгъл. Докато "орлите" се радваха на гола, хвърлена от трибуните бутилка уцели капитана им Бърнард Текпетей, но без сериозни последствия за играча. Секунди преди паузата Хосе Кордоба дръпна Кайо Видал и гостите поискаха втори картон за панамеца, но реферът даде само фал.
В 53-ата минута Адриан Краев удари с лакът Пьотровски, а реферът подмина и това. Голмайсторът Руан Секо (60) влезе грубо отзад в краката на Пламен Андреев, но не получи втори картон. Уелтън също се отърва без второ предупреждение за препъване отзад на Кайо Видал.
След 3 загуби от само 11 мача Левски е четвърти с 22 т., а Лудогорец се изкачи шести с 20 т. "Сините" имат 7 т. по-малко от Локо Пд, който снощи прие ЦСКА в другото дерби от кръга.
„През първите 20 минути превъзхождахме, но след спорни отсъждания нашите играчи започнаха да отклоняват вниманието си и допуснахме гол. Мачът можеше да се развие по друг начин, ако някои от отсъжданията на съдията бяха по-различни. В 60-ата минута имаше безспорен червен картон за Лудогорец (за Крус). Имаше и други спорни моменти. Лудогорец е един от най-добрите отбори. Имат опитни играчи с много европейски мачове, но нашият отбор не им отстъпва. Съжалявам за момчетата и за публиката“, обяви треньорът на Левски Николай Костов.
Колегата му в Лудогорец Ивайло Петев отказа да коментира претенциите към съдията. "Може да се върнат повторенията и който трябва, да ги обсъжда. Аз не искам да изказвам мнение. Неприятно е това, което се случи с Текпетей. Левски ги виждам като претендент за титлата. Много добър отбор са, има още много мачове до края", сподели той.