06 Май 2024понеделник01:45 ч.

Лудогорец си тръгна от Турция с негативeн баланс

"Орлите" завършиха 1:1 със Слован Братислава в последния си мач

visibility 810

Лудогорец завърши 1:1 срещу Слован (Братислава) в последната си контрола в Турция. Ноно (62) откри за словашкия шампион, а Жоржиньо (65) изравни набързо.
И в тази, по подобие на предишните няколко проверки, Лудогорец пропиля доста голови положения, а веднъж и гредата спря "орлите" след удар на Жоржиньо. Лидерът в словашкото първенство също нацели греда, а и имаше още 2-3 добри възможности за ново попадение.
Иначе българският шампион надигра противника си, който през есента се подвизаваше в групите на Лига Европа, но и допусна няколко груби грешки в отбрана, които можеха да му костват дори равенството.
През първия четвърт час играта бе равностойна и без положения пред двете врати. Единствената по-сериозна атака беше на разградчани, когато Сисиньо намери Вандерсон в наказателното поле, бразилецът опита пас по земя към Кешерю, но не успя дя го намери.
Постепенно Лудогорец взе инициативата. Кешерю (32)  стреля с глава, но Грейф спаси. Секунди по-късно румънецът изведе Марселиньо сам срещу вратаря леко под ъгъл, бразилецът стреля с левия крак, а Грейф отново изби, топката се отклони в крак на бранител и се насочи към мрежата му, но стражът на Слован успя да я улови.
В 37-ата минута Сисиньо напусна контузен и на негово място се появи Станислав Манолев. Вчера и другият десен бек на разградчани - Икоко, напусна с травма.
Три минути след почивката Лудогорец като по чудо не откри резултата. Дяков отне топката при опит на противника да я изнесе, и намери Марселиньо. Бразилецът от своя страна изведе Жоржиньо сам срещу вратаря, но крилото стреля в аут от 7-8 метра.
В 59-ата минута Слован създаде единственото си положение до момента, но то бе много чисто. Байрич засече с глава центраране от фаул, но от 6-7 м стреля в аут. Три минути по-късно Ноно откри с шут от над 25 м.
Лудогорец реагира мигновено с изравнително попадение. Вандерсон изведе Кешерю сам срещу стража на словаците, таранът копна топката над Грейф, която отиде в Жоржиньо и той вкара от метър в празната врата.
В 71-ата минута българският шампион допусна нова голова ситуация пред своята врата, когато Терзиев не покри по най-добрия начин играч на Слован, който шутира от малък ъгъл, но в аут. Три минути по-късно словаците нацелиха греда след удар на Ротао, който преди това преодоля Недялков.
След това Лудогорец отново натисна съперника и имаше доста шансове за втори гол, но ги пропиля. В 77-ата минута Жоржиньо нацели гредата, когато отклони добре топката след подаване отдясно. 4 минути по-късно Вандерсон изведе Недялков, който намери великолепно непокрития Жоржиньо. Крилото, който бе на десетина метра фронтално срещу Грейф, стреля, но стражът на словаците изби с крак.
В 89-ата минута и Каули направи сериозен пропуск, след като Манолев му сложи топката на главата, но ударът на бразилеца с германски паспорт от 5-6 м не намери целта.
Така разградчани приключиха зимната си подготовка в Турция с 2 победи, 1 равен и 3 поражения - 9 вкарани и 5 допуснати гола.
ЛУДОГОРЕЦ: Илиев, Сисиньо (37-Манолев), Терзиев, Форстър, Недялков, Анисе, Дяков, Жоржиньо, Марселиньо (75-Каули), Вандерсон, Кешерю (85-Шверчок).
“Днес този мач можеше да свърши и в двете посоки. Както казах и преди, надявам се да започнем да вкарваме в правилния момент. Имахме доста положения, които не успяхме да реализираме. Все пак създаваме положения срещу трудни съперници в Турция и някои от тях реализираме. Това ни беше генерална репетиция за първия мач от пролетния дял на първенството. Радвам се, че изиграхме мача в правилния интензитет и че показхме параметри като отбор, които са достойни за нивото на Лудогорец. Единствената малка грешка е, че не вкарахме повече голове. Титулярният състав ще се гради върху този, който видяхме в днешния двубой. Нивото на отбора и играчите е такова, че няма как да се целим в друго освен в първото място в шампионата", заяви чешкият треньор на Лудогорец  Павел Върба.