22 Март 2026неделя05:06 ч.

Лунатици

/ брой: 171

автор:Искра Милева

visibility 5714

Унесът на управляващото мнозинство удари върха си. Дали заради предстоящата лятна ваканция, дали по природа, хората на Бойко Борисов дори не се усетиха какво направиха.
Поредното насилие от властващите бе порицано в декларация на социалистите. Изненадващо, докато Димчо Михалевски четеше документа, мнозинството като под строй се изнесе от залата. Досега типично за тях бе гласуването под строй. Ходенето в парламентарното кафене под строй и т. н. Иначе те стояха в залата чинно и примерно слагаха пръст за гласуване.
То няма лошо една партия да е стегнала дотолкова редиците. Но има лошо, когато и мозъците се клонират. Защото до мозъците на тези, дето ни управляват и взимат решенията, отнасящи се до всеки един българин, явно стигат единствено команди.
Ако зорът е да се прокарат определен брой закони, докато седят в една сграда в центъра на София... Но щом са влезли в тази сграда, някак си бе редно да попрочетат и за същността й. Защото това, дето се гледа по телевизора, не е депутатстването. То не е само натискане на бутони и ръсене на идеи от трибуната. Ако дори малко бяха попрочели депутатите от мнозинството, може би щяха да мернат, че обикновено напускането на залата е в същността на опозицията. А в идеята за мнозинството е заложено нещо съвсем различно. Дори да ти е дотегнало от изказвания и декларации на опозицията, е редно поне да ги изслушаш. Не за друго, когато управляваш, не може да те галят само с перце, а и тук-там ще има и сатър. Работа на управляващия е вече дали ще си направи бележка.
Е, явно в този парламент мнозинство няма. Има машинки за гласуване. Те обаче успяха изненадващо или не сами да се бламират.

Eнергийният министър без право да преструктурира БЕХ

автор:Дума

visibility 1022

/ брой: 52

Искаме промяна в търговията с емисии

автор:Дума

visibility 1028

/ брой: 52

Вдигат цените на екскурзиите в чужбина

автор:Дума

visibility 1017

/ брой: 52

Десен, много десен

автор:Александър Симов

visibility 1256

/ брой: 52

Недомислие

автор:Таня Глухчева

visibility 1259

/ брой: 52

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ