14 Юли 2025понеделник02:21 ч.

Лява тъга вдясно

/ брой: 79

автор:Александър Симов

visibility 494

Новото поколение десни шамани е ярък случай на еволюционен срив. Дори като изпълнители на политически поръчки не ги бива много. Един от новоназначените гурута на Реформаторския блок Даниел Смилов вчера обяви помпозно: "Радикално лява политика би отчуждила голям брой избиратели от БСП". Това само десничар може да го измисли, и то прекарал в кома последните 15 години. Типичен опит за политическо инженерство - БСП да бъде държана в скучните и убийствени рамки на политиката на статуквото, която превърна българския преход в скотобойна.
Липсата на радикализъм в БСП системно разочароваше хора, защото вписваше партията в статуквото. А това е самоубийствено за лява формация, поставила си за цел радикална трансформация на обществото и яростна борба с бедността.
Радикалната лява политика не е поход към изолацията, а единственият начин за придобиване на нова легитимност и автентичност. На 25-ата година от безумието обществото е узряло за радикални промени и е време да види реформи в своя полза, а не в угода на портфейлите на олигархичната клика.
Като гледам как градусът на дясното шаманство е в горно "до", как знайни и незнайни журналисти се упражняват върху БСП и как тя е ударила дъното, мисля, че левицата е напипала верния тон в посланията си към обществото. Левият радикализъм е верният подход за съпротива срещу дясната икономическа лудост. С радикални послания и политика България може да стане отново социална държава. Социалист от радикално лява политика не се плаши. Нейното отсъствие е повод за тъга и отчуждаване.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 6278

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 4301

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 4970

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 5859

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 4296

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 4369

/ брой: 126

Тупик

visibility 5941

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 5209

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 6125

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 6065

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ