12 Март 2026четвъртък01:14 ч.

Макрон преназначи Льокорню за премиер на Франция

/ брой: 190

автор:Дума

visibility 626

Френският президент Еманюел Макрон преназначи подалия оставка премиер Себастиан Льокорню. "Абсурден е спектакълът, който целият политически свят разиграва от няколко дни", заяви новият стар министър-председател и се закани до 31 декември да има гласуван бюджет.
Решението на Макрон разгневи някои от най-яростните му опоненти, които твърдят, че единственият изход от най-тежката политическа криза във Франция от десетилетия е президентът или да свика нови парламентарни избори, или да подаде оставка.
Междувременно крайнолевите и крайнодесните партии заявиха, че ще гласуват за свалянето на Льокорню, оставяйки го зависим от социалистите, чиито лидери досега мълчат за плановете си. До момента единственото, което се знае, е, че те се надяваха държавният глава да избере някой от тях за министър-председател.
Кабинетът трябва да бъде съставен до днес.

Войната в Иран е почти завършена

автор:Дума

visibility 643

/ брой: 45

В ЕС приемат мерки за цените на горивата

автор:Дума

visibility 567

/ брой: 45

Испания възстановява безплатното лечение

автор:Дума

visibility 544

/ брой: 45

Без!

автор:Аида Ованес

visibility 621

/ брой: 45

В храма на обречените

автор:Николай Милчев

visibility 604

/ брой: 45

Путин, Тръмп и Иран

автор:Юри Михалков

visibility 615

/ брой: 45

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ