06 Декември 2025събота08:07 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

"Маршрутка" тръгва из страната

Катето Евро и Тончо Токмакчиев са новият театрален тандем в спектакъла

/ брой: 57

автор:Дума

visibility 335

След кратка пауза комедията "Маршрутка" на Елин Рахнев вече ще се играе под шапката на  театрална формация "Мелпомена" на сцена "Сълза и смях" на Народния театър. Това е първото от поредицата нови заглавия, с които директорът Светлин Стоилов е решил да разнообрази репертоара на театъра. Освен това младият театрален мениджър смята да работи в сътрудничество с утвърдени и дебютиращи автори, спомагайки за популяризирането на сценичните им проекти. Очакванията са и тази пиеса да влезе в челните класации по зрителски интерес заедно с другите постановки на частния театър - "Вражалец" и "Големанов" по Ст. Л. Костов и "Благородния испанец" по Съмърсет Моъм. В съответствие с концепцията на "Мелпомена" за пътуващ театър "Маршрутка" ще бъде показвана основно извън София, гостувайки в различни градове в страната. Първите две представления са на 18 март в Петрич и на 21 март в Сандански, научи ДУМА от Нели Жекова.
С "Маршрутка" своето завръщане на театралната сцена ще направи актрисата Катерина Евро, която почитателите на комедийното изкуство ще могат да видят в ролята, изпълнявана от Нона Йотова. Останалите пътници в столичната маршрутка са Мария Статулова, Тончо Токмакчиев, Дидо Мачев, Стефан Денолюбов, Кирил Ефремов и Богдан Казанджиев. Всички те са нещастни, малки и смешни, клатушкайки се в най-голямата жега насред лято в градското возило.
Тончо Токмакчиев е пристегнат в бизнес костюм мърморко, който сравнява "преди" и "сега", сипейки строго поучения към тинейджъра Богдан Казанджиев. Дидо Мачев псува пъстро като истински шофьор и не спира да забавлява пътничката Мария Статулова с екзотичните си болести. Тя щедро раздава рецепти за фитотерапия и вкиснати ягоди. Спира да досажда само когато опитва да спечели някой лев в разговори с подчертан руски акцент по импулсната си секслиния. Сред изтормозените пасажери са Катето Евро (Жена с очна линия), Кирил Ефремов (Пътник-мечтател) и Стефан Денолюбов (Пътник с вестник).
Режисьор на "Маршрутка" е покойният Пламен Масларов, на когото актьорите ще посветят първото представление в София за този театрален сезон - през май на сцена "Сълза и смях". Според автора Елин Рахнев пътуването в "Маршрутка" е "безцеремонна траектория на живеенето ни, каймак на общественото, тотална анатомия на днес и няма нищо общо с градския транспорт".

 

60% от свинското на пазара е българско

автор:Дума

visibility 1365

/ брой: 229

Освободената шефка на пътната безопасност стана зам.-министър

автор:Дума

visibility 1264

/ брой: 229

Валутните резерви на БНБ са намалели с 3,1%

автор:Дума

visibility 1300

/ брой: 229

За новите реактори в "Козлодуй" трябват още терени

автор:Дума

visibility 1275

/ брой: 229

Путин: Ще вземем Донбас и Новорусия

автор:Дума

visibility 1414

/ брой: 229

65 000 семейства в Кипър ще получат коледни добавки

автор:Дума

visibility 1376

/ брой: 229

Си и Макрон обсъждат допълващи се ползи

автор:Дума

visibility 1492

/ брой: 229

Накратко

автор:Дума

visibility 1314

/ брой: 229

Какво след протестите

автор:Донка Михайлова

visibility 1366

/ брой: 229

Вън простаците от НС!

автор:Нешка Робева

visibility 1460

/ брой: 229

За БГеврозоната

visibility 1263

/ брой: 229

Поколенията и лъжите

автор:Александър Симов

visibility 1402

/ брой: 229

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ