06 Ноември 2025четвъртък14:15 ч.

Матеус отказа на Айнтрахт

Националният селекционер на турне със звездите на Бразилия през лятото

/ брой: 112

автор:Таньо Василев

visibility 5579

Селекционерът на България Лотар Матеус отказа да смени легендарния футболен треньор Кристоф Даум в изпадналия от Първа Бундеслига тим на Айнтрахт Франкфурт. Веднага след като освободиха скандалния наставник, футболните босове от града на река Майн спешно започнаха да търсят треньор, който да гради новия отбор в опит да издържи незабавно поправителния изпит. Германските медии веднага споменаха като вариант за старши треньор бившия германски национал и настоящ селекционер на България Лотар Матеус.
"В момента имам договор с БФС и обичам работата си там", заяви Лотар Матеус на пресконференция във Франкфурт.
Кристоф Даум бе на треньорската скамейка на Айнтрахт Франкфурт по-малко от 2 месеца, но не успя да спаси отбора от изпадане и това стана факт след загубата с 1:3 от новия шампион Борусия Дортмунд. Под ръководството му Айнтрахт обаче спечели само 3 т. в 7 кръга. Преди години Даум бе спряган дори за национален селекционер на Германия, но бе низвергнат, след като призна, че е употребявал кокаин. Сезонът в Първа Бундеслига ще се запомни и с рекордната смяна на треньори - 13.
Междувременно стана ясно още, че Матеус ще се включи в турне с бивши бразилски национали в подкрепа на Мондиал 2014 и Олимпиада 2016, на които Бразилия е домакин. Рекордьорът по мачове за германския национален отбор участва в разработването на проекта. Той ще облече златистата фланелка на Бразилия за някои от мачовете, които "кариоките" ще изиграят в следващите 5 години по целия свят. "Бразилия е най-успешната футболна страна в историята. Футболът е религия в Бразилия", коментира Матеус, цитиран от ДПА. Звездният отбор "Бразилски майстори 94-02" ще включва футболисти, спечелили световните титли за "Селесао" през 1994 и 2002 г. Матеус ще партнира на легенди като Бебето, Роналдо, Ромарио, Пауло Сержио и др. Селекционер ще им бъде капитанът на световните шампиони от 1970 година Карлос Алберто Торес. Турнето започва през лятото. Предвижда се "бразилските майстори" да изиграят 80 мача на 5 континента.
"Идеята е да направим футболен спектакъл", каза един от участниците в турнето Карлос Дунга - капитан на шампионския отбор на Бразилия от 1994 г. и треньор на националния тим на Мондиал 2010.

EК спира 215 млн. евро за България по ПВУ

автор:Дума

visibility 302

/ брой: 208

Цените у нас са скочили средно с 64% от 2013 г. насам

автор:Дума

visibility 267

/ брой: 208

Особеният управител ще продава активи на "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 312

/ брой: 208

Социалист стана кмет на Ню Йорк

автор:Дума

visibility 297

/ брой: 208

Социалист стана кмет на Ню Йорк

автор:Дума

visibility 281

/ брой: 208

Бивш еврокомисар от Белгия прал пари

автор:Дума

visibility 284

/ брой: 208

Мюсюлмани планирали халифат в Германия

автор:Дума

visibility 277

/ брой: 208

Дежа вю

автор:Аида Паникян

visibility 271

/ брой: 208

Кой е виновен сега?

автор:Таня Глухчева

visibility 301

/ брой: 208

Майстор на словото и единица мярка за почтеност

автор:Иван Гранитски

visibility 314

/ брой: 208

Безсмъртието на антифашистките песни

автор:Евгений Белий

visibility 306

/ брой: 208

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ