29 Април 2026сряда14:57 ч.

Мазохистан

/ брой: 201

автор:Мартин Карбовски

visibility 8186

Българите са политически мазохисти с ориенталски оттенък. Те от година-две живеят в държава, кръстена на Леополд фон Мазох, но със средноазиатско окончание.
Те продължават да се самоизмъчват с политика тип Уоще от същотоФ. Не знаем как го правят. Но мазохимзът им надхвърля обичайното и логиката.
Реално българите са разделени на две части: мъничко интуитивно малцинство, което разбира какво става и мнозинство, което живее в машината, задвижвана с апатия и инерция. А тази машина работи чудесно за четворната коалиция от обединени като никога стари и нови крадци.
Има и още една част - тази на Козилата и жълтопаветието - те циментираха Мазохи-стан и сега мълчат. Никога ГЕРБ и ДПС не са били така бетонирани в политиката, никога.
ПП-ДБ бяха бригадирите на този кофраж.
И не, не ги е срам.
Никой не говори. И ще си избират хора, които не могат да говорят. Или се избират хора, които говорят фрази и мантри, излишни като радиоточка по време на кръчмарски бой.
Няма вече политически разграничения - има строево послушание към Брюксел и НАТО, така както и при комунизма нямаше такова послушание към Кремъл.
А останалите - пак като преди - чакат нов Десети ноември - международното положение да ни освободи от това зловещо статукво.
Има ли избиратели в България?
Простиха ли тези избиратели на Борисов?
Ще приемат ли още тази електорална обида, този тумор, наречен Правтелство на Промяната, тази Сглобка на Измамата?
Ще го приемат. Мазохистично и с ясното съзнание, че не сме европейска държава, а нещо средноаизатско с анкарски уклон, извращение, но все пак европейско извращение. Пасивно извращение. Много пасивно.
Мазохи-стан гласува. Още от същото. Мачкат ви като в месомелачка, но така си ви харесва.
Феоди, отроци и парици. Ден последен, беше това една забравена книга на Стоян Загорчинов.

Lentata.com

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ