13 Юли 2025неделя02:00 ч.

Медведев подписал ратификацията на СТАРТ

/ брой: 24

автор:Дума

visibility 685

Руският президент Дмитрий Медведев е подписал ратификационния документ на Договора за съкращаване на стратегическите нападателни оръжия (СТАРТ или СНВ). Това заяви самият руски лидер на заседание на Съвета за сигурност.
На 25 януари Държавната дума ратифицира договора за СТАРТ, придружавайки го с редица уговорки, както и с две изявления за "вътрешно" и "външно" ползване. За приемането на договора гласуваха 350 депутати, срещу - 96, и един въздържал се. В рамките на документа в юридически задължителна форма е фиксирана взаимната връзка между стратегическите нападателни и стратегическите отбранителни оръжия. Освен това при неговото подписване руската страна излезе със специално изявление за възможното излизане на Москва от договора, в случай че мащабите на системата за противоракетна отбрана на САЩ създадат заплаха за националните интереси на Русия. На 26 януари документът бе ратифициран и от горната камара на руския парламент - Съвета на федерацията.
Договорът СТАРТ бе подписан от президентите на САЩ и Русия Барак Обама и Дмитрий Медведев на 8 април 2010 г. в чешката столица Прага. Той предвижда за период от 7 години съкращаване с 1/3 на бойните глави до 1550 броя в сравнение с Московския договор от 2002 г. и двойно да се намели броят на стратегическите носители. Договорът вече е ратифициран от американския Сенат в края на м.г., което бе определено като голям успех за външната политика на Барак Обама. СТАРТ е важна част от процеса на "презареждане" на руско-американските отношения, които в края на управлението на президента Джордж Буш бяха достигнали изключително ниска точка.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ