25 Октомври 2025събота08:44 ч.

Мексико прие съдебната реформа

/ брой: 177

автор:Дума

visibility 3944

Съдебната реформа в Мексико, която ще позволи на гласоподавателите да избират федерални съдии, включително съдии от Върховния съд, официално влезе в сила, след като текстът на конституционните промени бе публикуван в мексиканския държавен вестник.
Промяната е важна законодателна победа в последните седмици от мандата на президента Андрес Мануел Лопес Обрадор. Той често влизаше в конфликти със съдиите, които определя като корумпирани. Според него реформата ще служи на интересите на обикновените граждани.
Критиците му смятат, че избирането на съдиите ще сложи край на политическата независимост на съдебната система и ще подкопае доверието на инвеститорите.

Санкциите на САЩ удрят и "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 568

/ брой: 199

България има месец да реши за "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 620

/ брой: 199

Внасят бюджета за 2026 г. в парламента до края на октомври

автор:Дума

visibility 714

/ брой: 199

Спират за месец VI блок на "Козлодуй" за планов ремонт

автор:Дума

visibility 556

/ брой: 199

Тръмп наложи санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 199

Протести в Дъблин против мигрантите

автор:Дума

visibility 542

/ брой: 199

Расте напрежението между Богота и Вашингтон

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 199

Накратко

автор:Дума

visibility 556

/ брой: 199

Кмет по Шрьодингер

автор:Александър Симов

visibility 573

/ брой: 199

Тръмп сваля маската

автор:Юри Михалков

visibility 596

/ брой: 199

Достатъчно висок ли е подоходният данък за богатите?

visibility 590

/ брой: 199

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ