28 Юли 2026вторник11:43 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Мият столичните улици с йод и белина

автор:Дума

visibility 663

Започна миенето на основни пътни артерии, по които се движи общественият градски транспорт в София. Първата от тях е бул. „Добринова скала“ в район „Люлин“, пише БГНЕС. Дейностите са извън традиционното миене през топлите летни месеци.

То ще се извършва както в светлата част на деня, така и в тъмната.

Миенето се извършва с вода, в която има дезинфекциращи препарати като йод и белина. Те се поставят във връзка с извънредната епидемична обстановка. Предстои да бъдат измити булевардите „Панчо Владигеров“ и „Д-р Петър Дертлиев“.

Екипите на почистващите фирми мият още ул. „Ангел войвода“ в район „Подуяне“, ул.„Железопътна“ и ул.„Христо Станишев“ в район „Сердика“. Предвижда се миене и на бул. „Македония“ и пл. Руски паметник, но след 20.00 часа.

Работата ще продължи при благоприятни атмосферни условия и в следващите дни в районите „Възраждане“, „Средец“, „Лозенец“ , „Оборище“.

Влиянието на европарите върху икономиката ще намалее

автор:Дума

visibility 2414

Дизелът отново стигна 1,72 евро за литър

автор:Дума

visibility 2197

Депозитите на домакинствата стигнаха 56,4 млрд. евро

автор:Дума

visibility 2040

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ