21 Юли 2025понеделник18:04 ч.

Младенов, не рекетирай ЕК!

/ брой: 214

автор:Боряна Костова

visibility 1732

Че това правителство е пълно с некадърници, лаици и простовати пропагандисти е неоспорим факт, в който се убеждаваме всеки ден. И то с активната помощ на министрите, които сякаш са си обявили състезание по говорене и вършене на глупости. Когато става дума за вътрешни проблеми - нейсе!, преглъщаме дивотиите някакси. Но когато ни излагат пред Европа и света, тогава няма как да замажем положението. За жалост обаче, като се смеят на тях, се смеят и на всички българи, и на България. 
Повече от седмица не бяхме чували гласеца на външния ни министър и таман си мислехме, че ще ни отмине радостта от неговите мъдрости, той свика в МВнР специална пресконференция, на която се оля окончателно. От гневното му изявление стана ясно, че България поставя ултиматум на Европейската комисия, че ако на 22 септември няма положително решение за членството на страната ни в Шенген, ние пък ще преосмислим отношението си и най-вероятно няма да подкрепим подготвящата се реформа на шенгенското законодателство.
Боже, какво невежество!
Защо г-н Младенов плаши Европейската комисия, след като въпросът за нашето членство няма да се решава от нея? "Виновни" да не ни приемат в Шенгенското пространство са точно определени страни. На първо място това е Холандия, която вече обяви, че ще наложи вето върху членството на България в Шенген. На същото мнение е и Финландия. И Германия, и Франция не са далеч от тази позиция поради една изключително важна причина - слабите резултати у нас в борбата с корупцията и организираната престъпност. Колкото и да е неприятно, последното е реален факт. Но другаде ги стяга чепикът управляващите. Те определено са се надявали, че евентуално приемане само след два-три дни на България в Шенген ще се превърне в силен бонус на ГЕРБ за предстоящите избори. Но за лошия резултат да се сърдят на себе си. Инак сме съгласни, че българските граждани не трябва да бъдат третирани като европейци втора ръка, както емоционално се изрази министърът, но не трябва да пропускаме, че причината да се отнасят към нас като към аборигените на Европа е калпавата политика по сигурността на сегашното българско правителство. А да нападаш други за собствените си неуредици е все едно да питаш "Кой ми оцапа гащите?", когато добре знаеш, че си го направил сам.
Европейските институции вече подкрепиха членството на България в Шенген с мотива, че страната ни е изпълнила техническите критерии за това. И г-н Младенов няма какво повече да търси от тях. Окончателното решение се взема с пълен консенсус от държавите членки, като Европейската комисия няма участие в него. В случая заплахата на външния ни министър срещу нея е или върла некомпетентност, или нещо друго, взето от арсенала на мутрите, и се нарича рекет.

 

Бедността в България се увеличава през 2024 г.

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 132

Овцевъдите искат драконовски мерки срещу шарката

автор:Дума

visibility 677

/ брой: 132

10% ръст на цените и приходите на хотелиерите

автор:Дума

visibility 752

/ брой: 132

Украински дронове атакуваха Москва

автор:Дума

visibility 612

/ брой: 132

Антиимигрантски протести във Варшава

автор:Дума

visibility 752

/ брой: 132

Румъния не може да спаси наводнената солна мина

автор:Дума

visibility 695

/ брой: 132

Накратко

автор:Дума

visibility 690

/ брой: 132

Завръщането

автор:Александър Симов

visibility 662

/ брой: 132

Диагноза

visibility 683

/ брой: 132

Натиск върху съда

visibility 662

/ брой: 132

Признателност към Апостола

visibility 709

/ брой: 132

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ