17 Ноември 2025понеделник09:58 ч.

Москва привиква американски дипломати заради „походи срещу Кремъл“

автор:Дума

visibility 1084

Американските дипломати в Русия ще трябва да дадат обяснения в руското външно министерство във връзка с това, че посолството на САЩ в Москва е публикувало "маршрути на протестите" в градовете от федерацията, обяви говорителката на руската дипломация Мария Захарова.

"Посолството на САЩ в Москва публикува вчера "маршрути на протестите" в градовете на Русия и подхвърли информация за "поход срещу Кремъл". Какво бе това - директива или инструкция? Подобни планове не бяха заявени дори от организаторите. Американските ни колеги ще трябва да дадат обяснения на Смоленския площад", където се намира руското външно ведомство, предупреди Захарова. "Можем да си представим какво щеше да се почне, ако посолството на Русия във Вашингтон беше публикувало карта с протестни маршрути, посочвайки крайната точка, например в Капитолия. Подобно ориентиране на терена би приключило с глобална истерия от страна на американските политици, включително русофобски лозунги, заплахи със санкции и експулсиране на руски дипломати", добави говорителката, цитирана от ТАСС.

Според АФП Захарова е коментирала публикувано на сайта на мисията на САЩ в Москва предупреждение към американците да не присъстват на днешните демонстрации в Русия в подкрепа на поставения под стража опозиционер Алексей Навални. Посолството уточнява в текста в кои градове и на кои улици ще се събират хора. Руската дипломация обаче съзира тук насърчение към демонстрантите. Руското външно министерство заяви, че Русия ще сметне за намеса във вътрешните й работи опитите на американското посолство в Москва "да отразява" несанкционираните протести във федерацията, допълва ТАСС.

Източник: БТА

 

 

Кабинетът одобри бюджета за 2026 г.

автор:Дума

visibility 20687

/ брой: 214

Тежките ремонти на магистралите приключват

автор:Дума

visibility 18259

/ брой: 214

България с най-голям спад на производството

автор:Дума

visibility 18287

/ брой: 214

Не се презапасявайте с гориво

автор:Дума

visibility 16990

/ брой: 214

Планираният бюджет на ЕС е най-големият

автор:Дума

visibility 18050

/ брой: 214

Безредици в мигрантски център до България

автор:Дума

visibility 20299

/ брой: 214

Киев удари със своя далекобойна ракета

автор:Дума

visibility 18222

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 14239

/ брой: 214

Град като паркинг

автор:Александър Симов

visibility 11106

/ брой: 214

У нас все парите са важни

автор:Таня Глухчева

visibility 19064

/ брой: 214

Има правен вакуум за сградната инсталация при парното

visibility 19906

/ брой: 214

Казахстан - пример за традиция и отвореност към света

автор:Дума

visibility 17141

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ