01 Май 2026петък10:45 ч.

МВР обяви нулева толерантност към пътната агресия

/ брой: 71

автор:Дума

visibility 8478

Министерството на вътрешните работи поставя акцент върху пътната безопасност и борбата с разпространението на наркотици, подчерта вътрешният министър Даниел Митов по време на посещение в Русе. Заедно с главния секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков той присъства на представянето на отчета анализ за дейността на Областната дирекция на МВР през 2024 г. Митов припомни идеите за промяна във формата за санкциониране на нарушителите в Закона за движение по пътищата. Те включват замяна на двустепенната система за налагане на наказания на пътя с възможността полицаите да глобяват на място или да изваждат моторните превозни средства от движение, докато не бъде заплатена глобата. Според Митов това ще помогне и за санкционирането на чуждестранните шофьори на тежкотоварни и леки автомобили, които преминават през Русе. Той отбеляза, че предстои да се купят и да се пуснат необозначени полицейски автомобили, за да контролират в движение агресивните шофьори.
Поредният тежкотоварен камион катастрофира на пътя Луковит-Плевен. Николай Попов, бащата на Сияна, която загина след тежка катастрофа в същия район, съобщи за случая във фейсбук профила си. "Държавата няма никакво време! Действия са необходими незабавно!", написа той.
След фаталния инцидент на 31 март, при който загина 12-годишната Сияна на пътя край Телиш, след удар с тир, станаха още няколко катастрофи с тежкотоварни автомобили в района.

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 1980

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 2174

/ брой: 79

Световната банка очаква 24% скок в цените на енергията през 2026 г.

автор:Дума

visibility 2051

/ брой: 79

ПЪРВИ МАЙ И ПАЛЕСТИНА

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 80

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 2388

/ брой: 79

"Стига!" е нашата граница

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 80

140 години от първия 1 май

автор:Велислава Дърева

visibility 1

/ брой: 80

dВЕРСИЯ - да се намесиш в проблема

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ