09 Юни 2023петък22:23 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес ще е предимно слънчево. След обяд над западната половина от страната ще се развие купеста, а над планинските райони и купесто-дъждовна облачност, но само на отделни места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб вятър от североизток. Максималните температури ще бъдат между 26° и 31°, в София около 26°. Днес ще е предимно слънчево. След обяд над западната половина от страната ще се развие купеста, а над планинските райони и купесто-дъждовна облачност, но само на отделни места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб вятър от североизток. Максималните температури ще бъдат между 26° и 31°, в София около 26°.

НАП продължава да бави проверката на Цветанов

/ брой: 29

автор:Павлета Давидова

visibility 2666

Четвърти месец Националната агенция по приходите продължава да проверява имотното състояние на министър Цветан Цветанов и семейството му. Въпреки обещанията до края на януари проверката на вътрешния министър да е приключила, говорителят на НАП Росен Бъчваров заяви пред ДУМА, че на агенцията й били необходими  още няколко седмици.

 

Има голям обществен интерес, изледването трябва да е обширно, изчерпателно и точно, това наложи и забавянето на резултатите от проверката, каза Бъчваров. Той добави, че не се проверявали само финансовите постъпления и разходите на Цветанов, а и на съпругата му и родителите на двамата. От НАП обещаха до няколко седмици резултатите най-сетне да бъдат оповестени в публичното пространство.

 

ДУМА припомня, че проверката на богатството на вътрешния министър тече от 17 октомври, след като гръмна скандалът за 6-те софийски имота на Цветанов, получени по съмнителен начин. Той се оправда, че е декларирал всичко. През ноември в 30-минутна реч в парламента обясни как повечето имоти били получени от неговите родителите и тези на съпругата му. Другите били купени със заем и били резултат от 26-годишен трудов стаж.

 

Само 3 дни след като НАП започна проверката, шефът на агенцията Красимир Стефанов заяви, че едва ли има нарушение. "Към датата на закупуване на тези апартаменти салдото като приходи е доста по-голямо от декларираните средства, които са изразходвани за това закупуване", оправда той предварително Цветанов. Неясни до момента остават фактите и около прословутите хонорари за консултантски услуги, които Цветанов е извършвал в последните години.

 

Красимир Стефанов обеща проверката да трае 2-3 месеца. По-късно от НАП обясниха, че подобни проверки отнемали средно 3 месеца и се зарекоха резултатите да са на лице след Нова година. В края на януари Красимир Стефанов "отложи" крайния срок с още около месец.

КЕВР: Компенсации за абонатите за некачествен ток

автор:Дума

visibility 786

/ брой: 107

Иска се забрана за внос и на укрйинско олио

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 107

ЕК одобри 77 млн. евро за райони с висока безработица

автор:Дума

visibility 602

/ брой: 107

Социология за мошеници

автор:Александър Симов

visibility 943

/ брой: 107

Низ от скандали

автор:Евгени Гаврилов

visibility 724

/ брой: 107

Конституцията не е просто хартия

автор:Дума

visibility 632

/ брой: 107

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ