23 Юли 2025сряда12:25 ч.

НАТО пуска военен коридор през България

София, Атина и Букурещ подписаха във Вашингтон "намерения" за Източния фланг

/ брой: 131

автор:Дума

visibility 8600

В кулоарите на срещата на върха на НАТО във Вашингтон България, Гърция и Румъния са подписали намерение за създаване на хармонизиран коридор за военна мобилност. Това стана ясно от пост на гръцкия военен министър Никос Дендиас в социалната мрежа Х.
"Заедно с моите български и румънски колеги Атанас Запрянов и Ангел Тилвар подписахме писмо за намерения в кулоарите на срещата на върха на НАТО във Вашингтон за създаване на хармонизиран коридор за военна мобилност", обяви Дендиас.
Коридорът трябва да свърже стратегическите градове за НАТО по Източния фланг - гръцките Солун и Александруполис с българския Варна и румънския Констанца, пише "Катимерини".
Край Констанца вече е в ход разширяване на военната база, която скоро трябва да се превърне в най-голямата на НАТО в Европа.
През юни т.г. британският в. "Телеграф" съобщи, че идеята за бързо придвижване на войски ще бъде обсъдена на срещата на върха на НАТО във Вашингтон. В статията, която ДУМА публикува на 2 юли, се описва подробно как "сухопътните коридори на НАТО могат да изстрелят американските войски на фронтовата линия в случай на европейска война".

Замразяват цените до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 135

/ брой: 134

България с най-нисък дълг спрямо БВП в ЕС

автор:Дума

visibility 133

/ брой: 134

Телефонни измамници искат пари от името на БНБ

автор:Дума

visibility 143

/ брой: 134

В Гърция: Строг контрол върху таксите за банкомати

автор:Дума

visibility 141

/ брой: 134

Мицкоски предлага пет потребителски кошници

автор:Дума

visibility 141

/ брой: 134

28 страни осъдиха Израел за избиванията в Газа

автор:Дума

visibility 136

/ брой: 134

Накратко

автор:Дума

visibility 134

/ брой: 134

Истинската заплаха

автор:Александър Симов

visibility 140

/ брой: 134

Когато камбаните замлъкнат

автор:Камелия Базова

visibility 128

/ брой: 134

Ботев и Вапцаров

visibility 137

/ брой: 134

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ