18 Февруари 2026сряда19:19 ч.

Национални кинодни с билети по 5 лв.

Асоциацията на българските киносалони е инициатор на събитието с прожекции в 20 града на 14 и 15 септември

/ брой: 175

автор:Дума

visibility 4542

Асоциацията на българските киносалони организира за първи път Национални кинодни на 14 и 15 септември в избрани киносалони в цялата страна. Тази инициатива е насочена към популяризиране на киното като най-масовото изкуство. В рамките на двата дни билетите за всички филми, всички формати и всички прожекции ще бъдат на специална цена от 5 лева, научи ДУМА от организаторите.
Това ще е ежегодно събитие, с което те искат да дадат възможността на масовия зрител да посети любимия си киносалон на невероятно атрактивна цена. Подобни събития се провеждат в цяла Европа и преминават при огромен успех. Българската асоциация на кината пренася опита на европейските колеги в България, като се надява това да зарадва зрителите и да даде силен старт на предстоящия много интересен есенно-зимен сезон, когато ни очаква изключително силна филмова програма. За този сезон кината в цялата страна са подготвили многолика и интересна филмова програма с огромно жанрово многообразие.
С тази инициатива целим да поканим в кината и хора, които от дълго време на са ни посещавали, но пазят в себе си спомена за очарованието на големия екран в тъмната кинозала. Незабравимо е усещането как цялата сграда потреперва под избухналия смях в кинозалата или заразните чувства, които ви обгръщат, съпреживявайки екранната история с другите около вас. Искаме да напомним на зрителите, че киното е най-достъпната форма на контакт с изкуството. Не във всеки град има театър или опера, но киното може да ви пренесе навсякъде във времето и пространството. Киното е магия. Вече 128 години ние разказваме истории от звездите до недрата, океанските дълбини, всичко - оплетено в личните емоции на героите. То дава на хората онова, което нито едно друго изкуство не прави по толкова лесно достъпен начин, заявяват от екипа на Асоциацията на българските киносалони.

Хванаха фалшиви евро, които трудно могат да се разпознаят

автор:Дума

visibility 1111

/ брой: 33

6 на сто от населението е било на воден режим

автор:Дума

visibility 1035

/ брой: 33

Коли за 633 млн. лв. са купени на изплащане за година

автор:Дума

visibility 980

/ брой: 33

5,8% ръст на туристите през 2025 г.

автор:Дума

visibility 1139

/ брой: 33

ЕС е аут от масата на преговорите в Женева

автор:Дума

visibility 1006

/ брой: 33

Мадрид изпраща помощи за Куба чрез ООН

автор:Дума

visibility 1065

/ брой: 33

Хиляди лекари стачкуват безсрочно в Испания

автор:Дума

visibility 1039

/ брой: 33

В Перу обсъждат импийчмънт на седми президент

автор:Дума

visibility 1138

/ брой: 33

Като икона. Като на бесило...

автор:Боян Бойчев

visibility 1058

/ брой: 33

Пари за топло, пари за студено

автор:Евгения Младенова

visibility 1176

/ брой: 33

Търговци на жлъч

visibility 1120

/ брой: 33

Повод за срам

visibility 1281

/ брой: 33

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ