16 Септември 2025вторник18:30 ч.

Няколко думи

Не го познавам

/ брой: 197

автор:Велиана Христова

visibility 2971

Младите са бъдещето на България. Нали? Потресаващ репортаж показа БНТ - питаха с микрофон младежи по улиците на София какво избираме на 14 ноември. Двама знаеха. Останалите масово пуснаха откровението, че ще избираме правителство! Или май че президент и правителство, а? И кого познават сред палитрата снимки на кандидати за "Дондуков" 2?  Почти всички жизнерадостно посочиха с пръст: Луна! Едно момче се замисли над някаква снимка - "Тоя съм го виждал, ама не помня как се казва". А върхът бяха момче и момиче, студенти в Софийския университет. В пълно недоумение гледаха снимката на ректора си и, като ги попитаха "Виждали ли сте този човек?", вдигнаха рамене: "Не го познаваме".

Ето това е бъдещето. А иначе 24 двойки кандидати цял месец ще се пънат да ни обясняват кой повече мисли за народа, кой е по-голям ангел или по-голям мръсник - според гледната точка. Разбирате ли, че младите българи в масовия им вариант това изобщо, ама изобщо не ги интересува. Не четат и не гледат новини, с досада превключват канала, когато "някакви хора дискутират "нещо". Това е поколението след 30 години преход към нищото. Граждански позиции ли? Луна - и дотам.    

 

 

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 567

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 499

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 457

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 469

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 496

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 532

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 510

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 497

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 512

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 536

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 557

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ