26 Април 2024петък08:22 ч.

Нидерландия надви Украйна с 3:2 в Амстердам

visibility 44

Нидерландия постигна драматичен успех над Украйна с 3:2 в мача от група С на Евро 2020.
На "Йохан Кройф Арена" в Амстердам селекцията на Франк де Бур доминираше през първото полувреме, но не успя да порази вратата на гостите. В началото на втората част "лалета" вкараха два бързи гола. Жоржиньо Вайналдум (52) поведе тима напред, а Ваут Вегхорст (59) удвои. Андрий Ярмоленко (75) намали и върна Украйна в мача, а скоро Роман Яремчук (79) изравни. Попадение на Дензъл Дъмфрис (85) с глава обаче донесе успеха на Нидерландия.
Още във втората минута Мемфис Депай излезе очи в очи с Бушчан, но стражът на Украйна се справи. Три минути след това Вайналдум чукна към Дъмфрис, който от близка дистанция пропусна да се разпише във вратата на гостите.
В 12-ата минута треньорът на Украйна Андрий Шевченко направи принудителна смяна, след като Зубков се контузи и бе заменен от Марлос.
В 27-ата минута Вегхорст опита да финтира Хеорхий Бушчан, но вратарят на Украйна разочарова нападателя на "лалетата". В 35-ата минута центриране на Дъмфрис към Мемфис Депай бе пресечено от футболист на гостите.
В 38-ата минута Бушчан направи добро спасяване след мощен удар на Вайналдум извън наказателното поле. Малко след това Дъмфрис стреля с глава, но неточно в аут.
В 50-ата минута стражът на Украйна улови топката преди Вегхорст да успее да играе с нея.
В 52-ата минута Вайналдум даде аванс на Нидерландия. Бушчан изби топката право в краката на футболиста на ПСЖ, който вкара 23-ия си гол с екипа на "лалетата".
В 55-ата минута Вегхорст отправи мощен удар, но Бушчан този път се справи и улови.
В 59-ата минута Дъмфрис върна към Велгхорст, който матира Бушчан за 2:0.
В 72-ата минута Маартен Стекеленбург се справи с удар на Яремчук.
В 75-ата минута Ярмоленко върна Украйна в двубоя със страхотен гол от дистанция. 4 минути по-късно гостите стигнаха и до изравнителен гол, след като Роман Яремчук засече с глава центриране от фаул и намери мрежата на Стекеленбург.
Пет минути преди края на редовното време Дензъл Дъмфрис, който на два пъти преди това в двубоя пропусна да се разпише, отново даде аванс на "лалетата". Нейтън Аке центрира към наказателното поле, където Дъмфрис вкара с глава топката във вратата на Украйна.