22 Април 2025вторник09:22 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Драгомир Стойнев:

Нужна е стабилна държавна подкрепа за развитие на българския бизнес

Ще положим усилия за предоговаряне на Зелената сделка, заяви водачът на листата на БСП в Пазарджик и Стара Загора

/ брой: 92

автор:Дума

visibility 5747

„Това са поредните избори и ако говорим за нагласа, бих казал, че е време мнозина политици да си променят нагласите. Следи изборите да работят за България, а не за частни, партийни, групови интереси, за интереси на "сглобки", за интереси на "проекти". Държава не се управлява като фирма, нито се управлява силово. Държава се управлява с разумна сила и с отговорност за националните интереси.“ Това заяви Драгомир Стойнев, водач на листата на „БСП за България“ в 27 МИР-Стара Загора по време на среща с граждани на Казанлък.
Според него е време в политиката да се върне разума след разочарованието от проекта ПП и от статуквото ГЕРБ и ДПС. „След изборите има една основна тема - политическа стабилност и консенсус и бързи мерки за социална стабилност и щит пред икономиката ни. Ние работим в тази посока и преди тези избори - цената на тока за домакинствата няма да поскъпне именно заради отлагането на либерализацията, което парламента гласува по предложение на БСП. След изборите обещаваме още от същото – отговорност пред националния интерес и грижа за хората“, поясни Стойнев.
Освен върху усилията на БСП за предоговаряне на Зелената сделка, той акцентира и върху силната социална програма на БСП с особен фокус към младите хора и програмата за подкрепа на българския бизнес.
За адекватната социална политика, освен политици с отговорност и знание как се прави, е необходима и стабилна икономика, каза още Стойнев.
Стойнев говори за свобода и хоризонт пред българските инвеститори и предприемачи и за свобода пред българската икономика, която най-сетне да получи възможност да изпълни потенциала си. „Тук имам предвид не само спиране на рекета и административните тежести. Да, еврофондовете са важни, но като се „специализираме“ в усвояването им, не виждаме и друг потенциал и други инструменти. Българска банка за развитие може да привлича един финансов ресурс и да финансира публичните политики на правителството. Тук говорим за строеж на магистрали, мостове, пристанища, за хидромелиорации - тези пари могат да послужат за преодоляване на регионалните различия и за свързаността на икономиката ни така, че бизнесът да работи ефективно“, категоричен е Стойнев.

Инициаторите на бойкота поискаха по-ниски цени за Великден

автор:Дума

visibility 6544

/ брой: 72

От 1 май декларираме пред НАП коли, купени в чужбина

автор:Дума

visibility 6818

/ брой: 72

Банкнотите от 20 лв. са най-често фалшифицирани

автор:Дума

visibility 5098

/ брой: 72

При размразено месо трябва да има 2 дати на етикета

автор:Дума

visibility 10439

/ брой: 72

Истината лъсна

автор:Александър Симов

visibility 9834

/ брой: 72

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ