29 Март 2024петък15:15 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

НВИМ пита учениците: Какво бих казал на Левски, ако беше жив днес?

/ брой: 19

автор:Дума

visibility 1445

По повод отбелязването на 147 години от обесването на Васил Левски Националният военноисторически музей (НВИМ) започва най-новото си предизвикателство, насочено към децата в предучилищна възраст и учениците от началния, средния и горния курс на обучение - кампанията "Какво бих казал на Васил Левски, ако беше жив днес", научи ДУМА от Славея Сурчева. Всеки, който иска да стане част от нея, трябва да заснеме по избор кратък видеоклип с продължителност до 1 мин. или да напише текст до 200 думи, в които отговаря на въпроса "Какво бих казал на Васил Левски, ако беше жив днес?". 

Идеята е да бъдат увлечени младите хора да научат повече за Васил Левски и да се замислят над святото му дело. С тази кампания екипът на НВИМ ще се опита да създаде среда за индиректен диалог между миналото и настоящето. Ще даде възможност за осмисляне на ценностите и принципите от времето на националноосвободителното движение, сравнени с тези, които приемаме и следваме сега, пречупени през съзнанието, възприятията и погледа на подрастващото поколение днес, добавят организаторите. Част от видео- и текстовото съдържание ще бъде популяризирана и разпространена в профилите и каналите на НВИМ в социалните мрежи. Всички видеа и текстове, които отговарят на изискванията, ще бъдат представени на посетителите на музея и представителите на медиите в деня, в който отдаваме своята почит към Апостола на свободата - 19 февруари. Те ще бъдат прожектирани на екран в експозицията на НВИМ. 

Крайният срок за участие е не по-късно от 16 февруари. До тази дата участниците могат да изпращат своите предложения на електронната поща nvim.pr@gmail.com или като съобщение във фейсбук страницата на музея. 

Надниците у нас - най-ниски в ЕС

автор:Дума

visibility 209

/ брой: 60

Парното може да поевтинее символично от 1 юли

автор:Дума

visibility 199

/ брой: 60

32 лв. за килограм агнешко, цената още ще расте

автор:Дума

visibility 187

/ брой: 60

"Български пощи" ще изплаща пенсии още поне 5 години

автор:Дума

visibility 201

/ брой: 60

Над 780 милиона души гладуват

автор:Дума

visibility 176

/ брой: 60

100 тона пластмаса във водите на Дунав

автор:Дума

visibility 182

/ брой: 60

Правозащитници възмутени от САЩ

автор:Дума

visibility 181

/ брой: 60

Гърция най-бедна в ЕС след България

автор:Дума

visibility 203

/ брой: 60

Под прага на унижението

автор:Ина Михайлова

visibility 202

/ брой: 60

Бумеранг с еврото

visibility 195

/ брой: 60

Щети за милиарди

автор:Нора Стоичкова

visibility 205

/ брой: 60

Надвисна риск от конституционна криза

visibility 165

/ брой: 60

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ