15 Юли 2025вторник02:52 ч.

Обновете училищните библиотеки

За втора поредна година се провежда инициативата "Купи 1 книга. Дари я на своето училище!"

/ брой: 198

автор:Дума

visibility 609

С призива "Бъди съвременен будител" кампанията за насърчаване на четенето и любовта към книгите "Купи 1 книга. Дари я на своето училище!" приканва за втора поредна година учениците да дарят на училищната библиотека нова книга за Деня на народните будители - 1 ноември. В специално създадената фейсбук страница на инициативата ще бъдат публикувани всички снимки, които изпратят учениците, учителите и училищните библиотекари, съобщават организаторите. Целта на кампанията е да насърчи училищната общност да покаже своето отношение към литературата и книгите. 

Инициативата за даряване на книги на училищните библиотеки е част от националната кампания "Купи 1 книга", възникнала в разгара на кризисната ситуация около епидемията от КОВИД-19, под надслов "За да я има книгата". За няколко дни тя успя да обедини над 200 издателства и онлайн книжарници, както и Факултета по журналистика и масова комуникация на СУ "Св. Климент Охридски" в обща кауза - да помогнат на книгата, да я съхранят като ценност и да гарантират нейното бъдеще. 

Освен обновяване на фондовете на училищните библиотеки, организаторите се надяват да предизвикат и провеждането на допълнителни класни и извънкласни занимания, свързани с любимите заглавия на учениците, като: обсъждане на обичани детски произведения, организиране на литературни четения и творчески  ателиета, иницииране на състезания и конкурси. 

"В духа на 1 ноември призоваваме децата и техните родители, да се превърнем в съвременни будители и да подарим любима книга на нашето училище", призовават организаторите. 

Инициативата е организирана от Асоциация "Българска книга" с подкрепата на Министерството на образованието и науката.

 

 

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ