21 Февруари 2026събота05:02 ч.

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

/ брой: 83

автор:Дума

visibility 32360

Хазартните реклами в медиите, включително телевизии, новинарски сайтове и печатни медии, се забраняват. Това решиха депутатите на второ четене с промени в закона са хазарта. Приетият закон влиза в сила 3 дни след обнародването си.
 Въпреки становищата на редица медийни браншови организации и на хазартните оператори, че тази забрана ще доведе до бум на нелегалните залози, депутатите за по-малко от седмица приеха окончателната забрана. Против това се обявиха и спортни федерации, защото така ще загубят спонсори и финансиране за спорта.
Изключение от всичко прието ще има само за тотото, защото то задължително разпределя печалбите си за спорт и култура, а не разполага с тях по своя преценка като частните оператори.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ