23 Февруари 2026понеделник07:00 ч.

Опасно мръсен въздух над София днес

автор:Дума

visibility 712

Повишени над нормата прахови частици отчитат от Столична община. Това означава, че и днес ще дишаме опасно мръсен въздух и ще е по-добре деца и възрастни хора да не прекарват дълго време на открито. От общината припомнят на столичани, че е по-добре да използват градския транспорт, а не личните си автомобили, а ако ходят пеша, да избират маршрут по-далеч от натоварените булеварди.
Призовават се и домакинствата, които се отопляват на дърва и въглища, при възможност, да използват електрически уреди.
Ще се мият извънредно и улиците, като част от мерките срещу мръсния въздух.
Ако два поредни дни се отчитат завишени норми на прахови частици, от Центъра за градска мобилност, ще пуснат отново "зелен билет" за левче, който ще важи за цялата градска мрежа.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 10574

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 13641

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 11278

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 11792

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 10340

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 11814

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 9140

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 9121

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 12709

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 9054

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ