15 Юли 2025вторник20:56 ч.

Орешарски замина за "Годишната среща на новите шампиони" в Китай

/ брой: 208

автор:Веселка Венкова

visibility 2491

Премиерът замина на работно посещение в Китайската народна република до 12 септември 2013 г., където ще се срещне с председателя на Държавния съвет на КНР Ли Къцян. Пламен Орешарски ще участва и в най-мащабната среща на бизнеса, провеждана в Азия в рамките на Световния икономически форум. На "Годишната среща на новите шампиони", известна още като"Летният Давос", българският премиер ще бъде един от шестимата министър-председатели, които ще участват във форума. Орешарски ще сподели опита и вижданията си пред внушителната аудитория в рамките на дискусията "Ново начало за Европа" заедно с премиера на Белгия Елио Ди Рупо, премиера на Финландия Юрки Катайнен и премиера на Малта Джоузеф Мускат.
Форумът в град Далиен ще събере повече от 1600 участници от над 90 страни и 95 националности, сред които представители на водещи компании, млади лидери, учени и изследователи, иноватори в технологичната сфера, предприемачи. Повече от 300 журналисти ще отразяват срещата на "новите шампиони".  За работното посещение в Китай с Орешарски заминаха вицепремиерът по икономическото развитие Даниела Бобева и министърът на земеделието и храните Димитър Греков.
Преди посещението си Орешарски  коментира очакванията си за форума и потенциала на икономическите и  търговски връзки между България и Китай в специално интервю  за китайската информационна агенция "Синхуа".
 

Правителството с нови мерки срещу спекулата

автор:Дума

visibility 899

/ брой: 128

Прасковите ще стигат 8 лева за килограм изкупна цена

автор:Дума

visibility 1120

/ брой: 128

До софийското летище вече има денонощен транспорт

автор:Дума

visibility 911

/ брой: 128

Франция ще удвои бюджета за отбрана

автор:Дума

visibility 1062

/ брой: 128

Протест спря кораб с оръжие за Израел

автор:Дума

visibility 1000

/ брой: 128

Сблъсъци между мигранти и испанци

автор:Дума

visibility 1016

/ брой: 128

Френски затворник избяга, скрит в багажа на съкилийник

автор:Дума

visibility 856

/ брой: 128

Скъпооо

автор:Аида Ованес

visibility 985

/ брой: 128

Тъмни векове

автор:Барбара Пейчинова

visibility 978

/ брой: 128

Спортът ни не е умрял

автор:Владимир Николов

visibility 958

/ брой: 128

Тихото задлъжняване на българските домакинства

visibility 1113

/ брой: 128

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ