01 Юли 2025вторник10:51 ч.

Още нови попълнения в програмата на Sonar

Една от сцените на фестивала посреща най-високо оценените европейски лейбъли за денс музика

/ брой: 74

автор:Силвия Шопова

visibility 2286

Фестивалът за музика и дигитални медии Sonar в Барселона попълва нощната си програма с все повече горещи изпълнения.
Продуцент, диджей, шеф на лейбъла Mad Decent и кръстник на нови таланти - Diplo, ще има две изяви на SonarClub сцената. Първия път ще даде на музикалните фенове един от своите ексклузивни сетове. При втората си поява, заедно със своя екипаж от MC-та и танцьори, ще представи проекта Major Lazer, който се прочу с хита "Get Free".
Кой, ако не човекът, променил музикалната история завинаги би успял да закрие подобаващо SonarLab сцената на 14 юни? Derrick May е светило в електронното звучене и автор на едно от най-влиятелните парчета в жанра "Strings of Life". Именно тази композиция е използвана за изграждането на видеовизията на юбилейното издание на Sonar.
След няколкогодишно затишие хип-хоп легендите Jurassic 5 ще избухнат на SonarPub. Калифорнийците ще направят своето триумфално завръщане на 15 юни. Същата сцена ден по-рано ще посрещне очарователната Bat For Lashes, като проектът на един от най-интересните гласове Natasha Khan ще представи последния албум "The Haunting Man".
Известен доскоро като централна фигура в дъбстепа - Skream, вече е променен. Станал по-зрял артист и диджей, той безпроблемно успява да смесва всички жанрове на съвременната денс музика. Сесията му на SonarPub в събота, попадаща между изпълненията на Justice и Laurent Garnier, със сигурност ще изненада мнозина и ще разкрие новото му лице.
Най-високо оценените европейски лейбъли за денс музика пък посреща сцената SonarCar. 50weapons е доказал своя вкус с добре подбрания си каталог. Лейбълът на Modeselektor представя 4 от най-новите си попълнения - младия уелсец Benjamin Damage, ветераните Anstam и Phon.o и един от най-обещаващите артисти във френската електроника Bambonou. Rush Hour е синоним за работа на високо ниво и музикален магазин и дистрибутор номер едно. Холандската марка ще представи живото изпълнение на San Proper и сешън на един от основателите й DJ Antal.
Предишните обявени хедлайнери на Sonar са Kraftwerk, Pet Shop Boys, нашумелият с "Harlem Shake" Baauer, Skrillex, Nicolas Jaar, Two Door Cinema Club и още много други. Юбилейното 20-о издание на фестивала в Барселона ще се случи на 13, 14 и 15 юни, както ДУМА писа. Пълна програма, повече информация и билети има на http://www.sonar.es/.

Първите евробанкноти ще бъдат взети на заем

автор:Дума

visibility 580

/ брой: 117

Евробанкнотите ще бъдат осигурени преди 1 януари 2026 г.

автор:Дума

visibility 566

/ брой: 117

Регулаторите ще наблюдават мобилни оператори и куриери

автор:Дума

visibility 655

/ брой: 117

Преди продажба отново оценяват ненужните държавни имоти

автор:Дума

visibility 503

/ брой: 117

Не може да победите Сърбия с насилие

автор:Дума

visibility 510

/ брой: 117

Гърция глобява за необявени цени

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 117

Франция забрани пушенето на открито

автор:Дума

visibility 471

/ брой: 117

Кратки новини

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 117

Отново надежди

автор:Евгени Гаврилов

visibility 535

/ брой: 117

Няма многовековна македонска идентичност

visibility 550

/ брой: 117

Безпътица и пътна карта

visibility 489

/ брой: 117

Как се променят пенсиите след 1 юли

автор:Аида Ованес

visibility 1349

/ брой: 117

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ