09 Септември 2025вторник02:12 ч.

От Нове погасили задължения на Левски

И "Главболгарстрой" съди клуба, "сините" фенове ще протестират пред Народното събрание утре

автор:Дума

visibility 944

От пресцентъра на Нове АД Холдинг публикуваха становище във връзка с наложените запори на фирми, свързани със собственика на Левски Васил Божков и изземане на имуществото му, случили се през изминалите дни. В него е засегната и темата с футболния клуб. От становището става ясно, че Левски вече не е заплашен с отнемане на 3 точки, каквито информации се появиха днес, тъй като "сините" са осигурили 41 000 евро, с които ще се плати дълг към мениджърска агенция. Също така от Нове конкретизираха, че са платили и 144 000 лева на НАП.  Предвид проблемите на Божков обаче не е ясно дали плащанията ще бъдат извършвани навреме в бъдеще.
Ето какво написаха от Нове относно нещата, които касаят пряко Левски:
“…Така например, трябваше да бъдат платени 41 000 евро на мениджърска агенция за два трансфера за ПФК “Левски” и ако тази сума не бе осигурена, клубът би загубил 3 т. от първенството, а при забавяне от 14 дни щеше да бъде изхвърлен от групите. Също днес беше срокът да се платят 144 000 лв. по споразумението за дълговете на клуба в размер на 5 млн. към НАП. Ако не бяха осигурени в срок, това би развалило автоматично споразумението, което щеше да означава поредна огромна загуба за клуба. Това е само един нагледен пример.
Утре ние няма да сме в състояние да оперираме с активите на компаниите си поради незаконосъобразните действия на правоохранителните органи и това ще доведе до много последствия на много нива.
Ще търсим правата си в съда и ще отстояваме правото си да работим, въпреки държавните институции и репресивния държавен апарат."
Проблемите около столичния "гранд" обачепродължават да се трупат, заедно с тези на бизнесмена Васил Божков, чиито фирми издържаха клуба. От сайта на Софийски градски съд стана ясно, че фирмата "Главболгарстрой" е входирала искане към Левски.
След като бъде проверена редовността на исковата молбата и ако бъде одобрена, ще се образува дело, за чието разглеждане ще бъдат насрочени дати.
На втората среща между Васил Божков, Димитър Ганев, Георги Попов и феновете на "сините" стана ясно, че Левски дължи малко под 3 милиона лв. на "Главболгарстрой", но от фирмата са начислили лихви, с които "сините" не са съгласни. 
"Главницата на Главболгарстрой е 2 738 162 лева. Техният изпълнителен директор днес ми се обади и ми каза, че ги предизвикваме да ни съдят и те ще заведат дело. Лихвите към 31 декември 2019 г. са 366 130 лева и 28 стотинки. Само да уточним за "Главболгарстрой", че според нас Левски не дължи тези пари и ще се съдим", казаха Попов и Ганев по време на срещата.
От "Главболгарстрой" на следващия ден отрекоха да са начислявали лихви.
Фенове на Левски стягат протест пред Народното събрание. утре. Във Фейсбук вече е публикувано събитие „Протест в защита на Левски“. Протестът е насрочен за утре (31 януари), от 12:00 ч. Припомняме, че напрежението около „Герена“ се покачи неимоверно след предложение от Валери Симеонов за промени в Закона за хазарта. Те дори вече бяха приети на първо четене в Народното събрание. Ако бъдат приети окончателно това на практика ще означава одържавяване на бизнеса с лотарийни билети на собственика на „сините“ Васил Божков. Той от своя страна обяви, че, ако това се случи, няма да може да издържа повече клуба.

На всеки два дни дерайлира влак, вагон или локомотив

автор:Дума

visibility 7494

/ брой: 166

Страната ни е с най-голям ръст на производствените цени в ЕС

автор:Дума

visibility 8427

/ брой: 166

Задава се смяна на шефа на националната статистика

автор:Дума

visibility 8034

/ брой: 166

Учениците в Албания използват телефони с родителско разрешение

автор:Дума

visibility 8266

/ брой: 166

"Гугъл" спря в редица страни

автор:Дума

visibility 8462

/ брой: 166

Тръмп бил спрял незаконно средствата за Харвард

автор:Дума

visibility 7328

/ брой: 166

Расте броят на жертвите в Лисабон

автор:Дума

visibility 8339

/ брой: 166

Провинциалистите в политиката

автор:Александър Симов

visibility 8332

/ брой: 166

Дерайлирала държава

автор:Барбара Пейчинова

visibility 7745

/ брой: 166

Военнопрестъпник ли е Путин?

visibility 8617

/ брой: 166

Напред към националния идеал!

visibility 7539

/ брой: 166

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ