11 Юли 2025петък08:59 ч.

Откриха паметна плоча в село Кардам

/ брой: 113

автор:Дума

visibility 253

В село Кардам бе открита паметна плоча на загиналите във войните за национално обединение и Втората световна война жители на селото и съседните населени места. На събитието присъстваха кметът на община Генерал Тошево Валентин Димитров, кметът на село Кардам Георги Събев, председателят на Общинския съвет Яна Бонева, областният управител Галин Господинов, роднини на загиналите и гости.
Идеята за паметната плоча възниква през 2020 година, а за поставянето й има взето решение на Общинския съвет на Генерал Тошево. На паметната плоча са изписани имената на осем жители на селата Кардам, Огражден и Чернооково, загинали в Баланската, Междусъюзническата или Втората световна война. Те бяха почетени с минута мълчание, свеждане на глава и поднасяне на цветя и венци пред плочата.

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 451

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 418

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 436

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 411

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 453

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ