Отново хаос заради коридорите за пазаруване
Новите правила за пазаруване и новите часове за възрастни хора предизвикаха хаос в много от магазините. Вчера здравният министър променни заповедта си и разпореди хората под 65 години да не бъдат допускани в магазините между 13.30 и 16.30 часа. Аптеките пък трябва да ограничан клиентие под 65 години в часовете между 8 и 10 сутринта и между 13.30 и 16.30 следобед.
Заради новата заповед на здравния министър в аптеки и хранителни магазини имаше объркване и неразбиране кой кога може да пазарува. Стигна се и до напрежение, показа репортаж на БиТиВи.
Зрителите от Русе изпратиха снимки от 16 ч., на които се вижда как хора чакат на опашка, за да бъдат допуснати в търговския обект.
И в аптеките трите часа следобед са запазени за хората на и над 65 години. Но тук се запазва сутрешният „зелен коридор“ – тоест часовете между 08:00 и 10:00 ч.
Промяна в часовете за „зеления коридор“ предизвика напрежение между клиенти и охранители.
На входа на магазините бяха искани и документи за самоличност.
Във Враца заповедта тотално обърка хората над 65 години, които бързаха да пазаруват във вече отменения зелен коридор от 8 до 10 сутринта.
Някои предлагат различен режим за по-малките градове.
„В другата България с големите градове – София, Пловдив, там има наплив, но тук в тия малките градове няма наплив, не виждам смисъл в тия глупости, които ги измислят. Днес едно, утре – друго“, разказва мъж от Враца.
Фармацевтите също са объркани и някои настояват за отмяна на забраните.
„За търговските обекти – да, но за аптеките всеки има нужда по всяко време на денонощието. В този момент ще има нужда някой от нещо спешно и ще бъде на 25 години. Затова обслужвам хора постоянно, като спазват дистанция и влизат един по един“, твърди Румяна Желева, която е собственик на аптека.