19 Юли 2025събота04:22 ч.

Снимка Михаела Катеринска

Отпускат помощи за пострадалите от пожарите

автор:Дума

visibility 225


Социалното министерство увери, че ще бъдат отпуснати помощи на хората, пострадали от пожарите, които бушуват в страната последните дни.
Вече е наредено на Агенцията за социално подпомагане да се направи оглед на засегнатите имоти. На хората, пострадали от пожарите, може да се отпуснат по 375 лева помощ за жизненоважни потребности, каза социалният министър Гълъб Донев.
Работи се и за насочване на допълнителни пари от бюджета към общините, в които има пострадали къщи и стопански постройки. На това подпомагане могат да разчитат хората с пострадали основни жилища, с разрешения за строеж, уточни той.
Премиерът Стефан Янев говори по темата пред депутатите. Не е изключено, ако ситуацията с бушуващите горски и полски пожари стане по-тревожна, България да потърси помощ по европейския механизъм, каза той в парламента. каза служебният премиер Стефан Янев пред депутатите.
Според него най-добрият вариант е да се направи нова държавна структура за извънредни ситуации. Няма да е зле да се направи цялостна държавна структура, под формата на държавна агенция, в която да има не само медицински хеликоптери, но и хеликоптери за гасене на пожари, аргументира се служебният премиер.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ