Снимки dsport.bg, Мазир Сула (вляво) и капитанът на Черно море Живко Атанасов поздравяват голмайстора Влатко Дробаров (в средата), който открадна трите точки на ЦСКА на "Армията"

/ брой: 165

автор:Владимир Николов

visibility 310

Владимир Николов

Феновете на ЦСКА не останаха никак доволни от равенството 1:1 срещу Черно море на "Армията" и след края на мача се чуха викове "Оставка" по адрес на треньора Нестор Ел Маестро. Срещата от VII кръг в efbet Лигата беше трета поредна у дома, в която "червените" не победиха. Те загубиха от Сепси с 0:2 в Лигата на Конференциите и завършиха 1:1 със Славия в предишното домакинство.

С мач по-малко ЦСКА изостава с 10 т. от временния лидер Локо Пд.

Дюкенс Назон (15) откри с прехвърлящ удар, след като бе изведен перфектно от Матиас Фаетон. Северномакедонският бранител на гостите Влатко Дробаров (77) с глава изненада вратаря Густаво Бусато и отмъкна победата на "червените". Черно море няма загуба през кампанията и е втори със 17 т., като изостава с 2 от лидера Локо Пд, пречупил с 4:3 Хебър в Пазарджик само за 45 минути.

След мача освен виковете "Оставка", червените ултраси хвърлиха и бутилки по любимците си.

Бившите звезди на ЦСКА Тодор Янчев, Христо Янев и Владимир Манчев, които са без отбори, изгледаха мача и бяха аплодирани от феновете.

"Разочароващо е всеки път, когато ЦСКА не печели, особено у дома. Бяхме близо до победата, имахме положения да вкараме втори гол. Можеше да играем по-добре. Доволен съм от първите 25 минути, но след това бяхме пасивни. На почивката говорихме по тази тема. През второто полувреме точно когато имахме ситуации за втори гол, ни изравниха. Нямахме 10 положения, а 3-4, но изключително чисти и трябваше да вкараме. Търсим грешките и се надявам да подобряваме резултатите. Всеки ден търся решения, футболът не е математика, наука как да спечелиш. Но ние търсим начини как да бъдем по-добри. Сега съм по-добър треньор, отколкото бях преди 5 години, макар че резултатите не го показват", заяви след мача Ел Маестро.

"С оглед на играта може и да заслужавахме повече от този мач, но и ЦСКА имаше две ситуации преди нашия гол, с които можеше да затвори мача. Доволен съм от играта ни, но не съм доволен от непредизвиканите грешки - така ни вкараха гола, така станаха и разбърквания, от които можеше да ни вкарат и втори гол. Попадението на ЦСКА ни посъбуди, създадохме ситуации, но като цяло резултатът е справедлив.В  съблекалнята повечето момчета са недоволни от резултата, което показва израстване на самочувствието им. Трудно ще задържим Матеус Машадо, има предложение за него и вероятно той ще напусне. Нямаме желание да го продаваме, но има интерес, подплатен финансово. Той знае, че си тръгва на 90%, но и

днес излезе и изигра мача като професионалист, за което му благодарим", коментира треньорът на варненци Илиан Илиев.

Една от влиятелните фенски организации "Северъ" пък написа красноречиво "За оставане в шестицата ли ще се борим ние, или какво???".