26 Април 2024петък07:45 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Парите за наука няма да се увеличават

/ брой: 223

автор:Дума

visibility 201

През 2011 г. бюджетът за наука и научни изследвания ще е същият, както е за 2010 г., каза министър Сергей Игнатов вчера пред участниците в семинара "Българската индустрия и ЦЕРН". С финансовото министерство имаме добри отношения, не мога да разбера защо си мислите, че като е криза, за всеки, който се оплаче, че няма пари, ние ще нарушим закона за бюджета и ще ги извадим отнякъде, добави той.
Да се влагат 2% от БВП за наука и иновации е мечтана и постижима цел, но и в края на годината няма да мога да кажа дали е постижима, защото живеем в доста тежка криза, уточни Игнатов. При обсъждането на стратегията до 2020 г. в МС преди време именно той настоя да не се предвиждат за следващите 10 години повече от 0,6% за наука. В семинара участва генералният директор на ЦЕРН проф. Ролф Хойер.
Все пак в България ще се върви към ръст на парите за наука, защото потребителите на висше образование и на наука са заинтересовани от инвестиции, които са винаги по-малки от бъдещите печалби, формирани от тях, прозря Игнатов. Около 3,5 млн. швейцарски франка е годишната вноска на България за участието ни в ЦЕРН, където работят 53-ма българи. Имаме финансови затруднения, но няма опасност да отпаднем от проектите, каза министърът. В ЦЕРН предстои Седмица на българската наука с изложба. При строежа на базата на ЦЕРН имаше поръчки и за българската индустрия, досега за около 10 години те са общо за 13 млн. швейцарски франка.

Обществените поръчки над 5 млн. лв. под специален надзор

автор:Дума

visibility 306

/ брой: 79

Забраняват рекламата на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 333

/ брой: 79

Безплатни винетки за електромобилите на инвалидите

автор:Дума

visibility 384

/ брой: 79

Жилищните кредити с нови рекорди

автор:Дума

visibility 316

/ брой: 79

Северна Македония гласува за президент

автор:Дума

visibility 299

/ брой: 79

ЕП прие закон за защита на жените

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 79

Хиляди деца в Румъния оставени на бабите

автор:Дума

visibility 346

/ брой: 79

Накратко

автор:Дума

visibility 255

/ брой: 79

Политически кукувици

автор:Александър Симов

visibility 393

/ брой: 79

Договорът с „Боташ“ е национално предателство

visibility 324

/ брой: 79

Как Йончева забрави "Ало, Банов"

автор:Дума

visibility 339

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ