България ще има ново редовно правителство и то трябва да встъпи в длъжност до края на деня. Номинираните за министри и за премиер ще се изправят днес пред парламента, който трябва да гласува състава и структурата на новото правителство на извънредно заседание от 13.00 часа.
В дневния ред на заседанието са включени три точки - избиране на министър-председател на Република България, приемане на структура на Министерския съвет и избиране на Министерски съвет.
За да бъде приет предложеният състав на МС, са необходими 121 депутатски гласа. Четирите партии коалиционни партньори разполагат със 134 депутати.
След това служебното правителство трябва да предаде властта на редовното. Ще има и церемонии по предаването на постовете в отделните министерства.