14 Септември 2025неделя06:06 ч.

Пенчо Милков: Единението е пътя към успеха!

автор:Дума

visibility 934

Нищо няма да променя в кабинета, защото носи историческа стойност. Няма да правя оценка за предишния кмет Стоилов. Аз имам ясна визия как може да изглежда Русе и ще преследвам нея с всяко усилие, което правя".

Това каза в предаването "Офанзива" с Любо Огнянов по Канал 3 новият кмет на Русе Пенчо Милков.

"Ще възложа пълна проверка в общината, имам 6 или 7 работни дни в момента. Действително има проблеми, решаването им е било отлагано. Големият проблем са отчисленията в такса битови отпадъци. Тази година сме внесли 3,5 млн., а догодина почти 6 млн. до момента сме събрали 17 млн. вече", сподели той.

"Приходите ни се залагат с 5 млн. по-ниски. Има дупка в бюджета от 4,4 млн. Подготвена е точка за вдигане на данъка върху автомобилите. За момента това е спряно. Обсъждаме вдигането на такса битови отпадъци, като вариант. Големият проблем е стойността на отчисленията", каза Милков.

"Заобикаляне на закона е да притежаваш 2000 автомобила. На един българин се регистрират стотици автомобили, след които се карат в Румъния. Те не подлежат на нищо, защото глобите пристигат на български юридически лица. При нас се получава голям финансов проблем защото начисляваме тези данъци, но не можем да ги съберем, защото нито един румънец няма да дойде да плати данък", заяви той.

"Шофьорите на чужди автомобили не могат да бъдат глобени в България и те се възползват, за да нарушават брутално правата на движение. Ще възложа финансова инспекция в общината. Ще се обърна към компетентните органи, за да направят ревизия. Усещането е, че много се крадеше. Управлението ми няма да е реваншистко", коментира кметът.

"Имах план как да победя г-н Стоилов, защото съм бил 5 години общински съветник и след това народен представител. Аз съм социалист, работил съм и нощна охрана. Ако на премиера на Испания обясните, че е срамно да си социалист, значи и за мен е така. Поколенията се сменят, във време в което нямаше интернет и бях студент се озовах в много отрудена среда, нямаше ЕС, работеха шивашките фирми денонощно. Потърсих отговор на въпроса защо хората работят денонощно? Съпричастността помага на по-слабите", каза още той.

"Семейството ми е научило да обичам хората, да се грижа за тях, да бъда организиран. Никога член на моето семейство не ме е учил да бъда груб или да правя лошо на хората. Не може да се разделяме сега, защото предците ни са били разделени. Единението е пътя към успеха. Трябва да работим единно", добави Милков. "Хората в България не живеят добре. Партиите трябва да са водачи, да живеем гордо, да ни сочат като пример. Но това не е така. Да имаш здрава и силна политическа система е добре. Хората олицетворяват системните партии. ГЕРБ също се превръща в системна партия", сподели той.

"Изборът е личностен, а не трибуквен. Не ГЕРБ е управлявал, а администрацията на Стоилов, не БСП ще управлява, а аз. Социализмът е това да използваш ресурсите съобразно интереса на хората. Няма нужда да се сатанизират абревиатури. В БСП има обновление на хора с нови идеи и енергийна база", завърши Пенчо Милков.

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 1829

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 1401

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 1699

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 1183

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 1123

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 1018

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 1417

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 1339

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 1410

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 1749

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 1832

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 1193

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ