26 Февруари 2026четвъртък19:55 ч.

По сигнал на министър Нинова започва финансова инспекция на „Експо 2020 Дубай“

автор:Дума

visibility 1443

Агенцията за държавна финансова инспекция (АДФИ) влезе в Министерството на икономиката и индустрията за проверка на участието на България в „Експо 2020 Дубай“ по сигнал на вицепремиера Корнелия Нинова, който тя изпрати до прокуратурата за финансови злоупотреби.

АДФИ ще провери как е сключен и изпълнен договорът и допълнителното споразумение за възлагане на обществената поръчка за подготовката и участието на страната ни в Световното изложение в Обединените арабски емирства. Ще бъдат проверени и извършените плащания по договора.

Финансовата инспекция ще продължи 30 работни дни, до 15 юни включително.

Министър Нинова сезира прокуратурата за участието на България в „Експо 2020 Дубай“ през февруари, а в началото на март Специализираната прокуратура обяви, че е образувала досъдебно производство по сигнала.

Министерството на икономиката и индустрията предаде на държавното обвинение доклад от над 700 страници, в който е описано как на консорциума-организатор "България ЕКСПО 2020" са изплатени авансово 78% от средствата по договора, който е за общо 6 720 000 лв., а редица дейности не са изпълнени. Авансите са изплатени през 2019 и април 2021 г. 

Заключението на експертите от министерството бе, че в събитието са потънали милиони левове от парите на българските граждани.

Нов регламент за търговията с птиче месо влиза в сила на 9 март

автор:Дума

visibility 1333

/ брой: 39

България с амбиция да стане трасе за американски газ към Украйна

автор:Дума

visibility 1326

/ брой: 39

Пристигна първият от 6 кораба с аржентински слънчоглед

автор:Дума

visibility 1360

/ брой: 39

С над 70 на сто намаляха руските туристи в България

автор:Дума

visibility 1294

/ брой: 39

Крои се диверсия срещу "Турски поток"

автор:Дума

visibility 1380

/ брой: 39

Германия се отказва от „зелено“ отопление

автор:Дума

visibility 1255

/ брой: 39

Марица залива Източна Гърция

автор:Дума

visibility 1338

/ брой: 39

Накратко

автор:Дума

visibility 1311

/ брой: 39

Ще видите вие!

автор:Александър Симов

visibility 1336

/ брой: 39

Изкривени представи

автор:Таня Глухчева

visibility 1359

/ брой: 39

Капиталовият парадокс на България

автор:Гарабед Минасян

visibility 1323

/ брой: 39

Концесиониране по терлици

автор:Ваня Григорова

visibility 1371

/ брой: 39

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ