09 Май 2025петък14:08 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Полицаите се вдигат на стачка без цигари и вода

/ брой: 231

автор:Дума

visibility 1011

Цигарите и водата остават в миналото и ако не бъдат изпълнени исканията ни, ще използваме всички законови средства за протест. Това се заканиха полицаите от Пловдив и Пазарджик вчера. Координаторът на полицейския синдикат за Южна България Борислав Мазнев съобщи, че униформените няма да се откажат да защитават правата и исканията си. Той бе категоричен, че до 15 октомври синдикатите ще чакат за среща Бойко Борисов. Ако тя не се състои или ако на нея не получат желаните отговори, ще има "по-радикални действия".
Служителите на МВР претендират за неизпълнени ангажименти на правителството за ръст на заплатите и законови промени, касаещи статута им. Част от исканията са да бъдат запазени социалните права на полицаите, тъй като с предвидените изменения в закона на МВР се спират социалните им права. Борислав Мазнев изтъкна, че предвидените промени в Кодекса за социално подпомагане засягат пряко правата им като служители първа категория. По думите му бюджетът на МВР не е достатъчен за тази година и предвидените 50 млн. лв. отгоре са крайно недостатъчни, за да се реформира системата, и няма да стигнат за задълженията към пенсионираните и напусналите служители.
Полицаите вече получиха подкрепата на Европейския полицейски съюз. С писмо до министър Цветанов европейските полицаи са застанали зад исканията на българските си колеги. До средата на месеца от синдиката ще вземат окончателно решение ще има ли ефективни стачни действия.

Общините не са получили нито лев за инвестиции

автор:Дума

visibility 269

/ брой: 82

Ще събираме разделно пепелта и саждите от печките

автор:Дума

visibility 239

/ брой: 82

Брюксел дава България на съд заради пътните такси

автор:Дума

visibility 227

/ брой: 82

Експерт: Свободните цени на тока сега ще са високи

автор:Дума

visibility 190

/ брой: 82

Мецола заплаши със съд Фон дер Лайен

автор:Дума

visibility 211

/ брой: 82

Тръмп преименува и Персийския залив

автор:Дума

visibility 244

/ брой: 82

Накратко

автор:Дума

visibility 188

/ брой: 82

Един път завинаги

автор:Александър Симов

visibility 201

/ брой: 82

Като част от народа

автор:Нешка Робева

visibility 210

/ брой: 82

Победата, която донесе Свободата

автор:Дума

visibility 240

/ брой: 82

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ