21 Февруари 2026събота05:02 ч.

Половин час ходене пази сърцето

/ брой: 192

автор:Дума

visibility 870

Според ново проучване 30-минутното ходене минимизира риска от сърдечносъдови заболявания, подсилва костната структура и минимизира риска от затлъстяване, съобщи БГНЕС, като цитира изявления на спортния лекар Саваш Кудаш от Анадолската агенция. 

Навикът да се яде преработена храна и да не се тренира, е причинил увеличаване на хроничните заболявания през последните години, каза Кудаш и обясни, че Световната здравна организация (СЗО) съветва хората да правят 30-минутни упражнения, ходейки всеки ден.

Освен на физическото здраве, ходенето също влияело позитивно и върху настроението. Изследванията показвали, че редовното ходене в действителност модифицира нервната система толкова много, че дори намалявало гнева и враждебността. 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ