31 Май 2026неделя21:06 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Полша затяга мерките заради мигрантите

/ брой: 186

автор:Дума

visibility 2091

Полското правителство нареди по-строги проверки на границата със Словакия заради увеличаване на пристигащите мигранти. Мярката е срещу микробуси, автобуси и автомобили, за които се подозира, че превозват незаконно чужденци, съобщи на предизборна проява в град Крашник премиерът Матеуш Моравецки. Варшава иска да опровергае твърденията, че границата не се охранява добре, поясни той, припомняйки, че в миналото мигранти са прониквали в ЕС през Унгария и Словакия.
Италианската премиерка Джорджа Мелони упрекна германския канцлер Шолц за миграцията. Берлин смята да финансира действащи в Средиземно море благотворителни организации, грижещи се за мигрантите. Мелони отбеляза, че Германия трябва да се съсредоточи върху подпомагането на хората на собствена територия.


 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ