02 Март 2026понеделник09:58 ч.

Поредно нападение на политик в Германия

/ брой: 96

автор:Дума

visibility 32105

Германският крайнодесен политик Марио Кумпф от "Алтернатива за Германия" бе ударен в лицето, докато пазарувал в супермаркет в източния град Еберзбах-Нойгерсдорф. Нападателят е продължил да пазарува. Политикът сам е извикал органите на реда и полицаите арестували 53-годишния предполагаем извършител и са повдигнали обвинения в насилие.
Поредица от нападения срещу политици и сътрудници в политически кампании в Германия повдигнаха въпроса за състоянието на демокрацията в страната. Канцлерът Олаф Шолц осъди престъпленията като "възмутителни и подли".
По-рано този месец Франциска Гифай, известна министърка в Берлин и бивш кмет на града от Германската социалдемократическа партия, бе нападната в библиотека в столицата. В началото на май депутатът Матиас Еке, също от ГСДП, беше пребит и се наложи неговото приемане в  болница. Няколко дни по-късно Ивоне Мозлер от "Зелените" също бе нападната и заплашвана, докато е разлепвала плакати в Дрезден.

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 5369

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 5325

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 5273

/ брой: 40

Накратко

автор:Дума

visibility 4489

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 4203

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 5459

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 5680

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ