24 Април 2024сряда01:44 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Повече от половината деца в България са жертва на кибертормоз

/ брой: 38

автор:Дума

visibility 127

Повече от половината деца в България - 59 на сто, са жертва на кибертормоз, а тези, които крият, че са пострадали, са 12,5%, стана ясно на форума "Заедно в борбата с кибертормоза на деца", част от програма "Киберзащитници". В световен мащаб едно от три деца съобщава, че е жертва на кибертормоз. 

По думите на Владимир Димитров, ръководител на отдел "Киберпрестъпност" в ГДБОП, изнудването най-често се изразява в това възрастни хора да осъществяват комуникация под формата на чат в социалните мрежи с деца, представяйки се за техни връстници. Впоследствие искат те да им изпратят снимки и започват да ги тормозят. 

Проучване на ДАЗД показа преди месец, че над 50 на сто от децата влизат в социални мрежи поне пет пъти на ден. Близо 70% от тях са в интернет пространството всекидневно между 1 и 3 часа. Почти 100% от малчуганите сърфират през мобилен телефон. 

Близо 90 на сто от учениците разбират за тормоз в онлайн пространството публикуването на снимки и видеа, които могат да ги злепоставят. Половината от анкетираните деца прибавят към това и изнудване за нещо, както и разпространяване на слухове. 55% от учениците играят в мрежа с хора, които не познават. 66% са получавали покани за приятелство от непознати, а 22% споделят, че поканите от непознати са за срещи на живо. Към 21% от децата са отправяни предложения за подаръци от непознати. 34% познават хора с фалшиви профили в социалните мрежи. Същият процент анкетирани признават, че самите те са обиждали други деца онлайн.

Великденската трапеза поскъпва

автор:Дума

visibility 408

/ брой: 77

Рязкото застудяване удари реколтата от череши

автор:Дума

visibility 447

/ брой: 77

Когато ни свърши руския петрол, бензинът поскъпва

автор:Дума

visibility 421

/ брой: 77

България в еврозоната - по-реалистично е през 2026 г.

автор:Дума

visibility 374

/ брой: 77

Извращения

автор:Александър Симов

visibility 441

/ брой: 77

Диверсификация

автор:Мая Йовановска

visibility 411

/ брой: 77

За 10-те постижения след Десети

visibility 398

/ брой: 77

НА ВТОРО ЧЕТЕНЕ И ГЛЕДАНЕ

автор:Лозан Такев

visibility 428

/ брой: 77

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ