14 Юли 2025понеделник12:29 ч.

Позиция на Изпълнителното Бюро на Градския съвет на БСП-Пловдив

автор:Дума

visibility 2696

Гражданите на гр. Пловдив, наблюдаваме с безпокойство изострящата се конфронтация между феновете на двата пловдивски тима ПФК „Локомотив“ и  ПФК „Ботев“. Привържениците на двата футболни отбора с право са гневни на кмета и неговата администрация. 

Нека припомним, че строителните дейности по двата стадиона започнаха по времето на предишния кмет от ГЕРБ – Иван Тотев. През 2020 г. правителството на ГЕРБ предостави на гр. Пловдив 37 млн. лв. за двата стадиона. Международната практика в изграждането на такива стадиони показва, че стойността на една седалка е от 2000 до 2500 евро. Разбира се, това е цялата стойност на стадиона, разделена на броя на местата. За изграждането на стадион „Христо Ботев“ с 18 777 броя места са необходими минимум 60 млн. лв., а за „Локомотив“ - 30 млн. лв. Това означава, че правителството и кметът на ГЕРБ Здравко Димитров са били наясно още през 2020 година, че ще са нужни още финансови ресурси за завършване на стадионите и за придобиване на съответната категория на УЕФА.

Хаосът в периода 2020–2023 г. показва липсата на най-необходимите знания и умения да се управлява инвестиционен процес. Общината и строителят се обвиняват взаимно във всички грехове, а липсата на информация и фрапиращите ремонтни дейности на стадион „Христо Ботев“ с право предизвикват феновете да блокират улици и площади. Сега е дошъл моментът общината да концентрира всички ресурси в завършването на стадионите. Прехвърлянето на тежестта и вината на следващата администрация е бягство от отговорност. Най-важното е да не се правят компромиси с качеството и изпълнението на всички необходими системи за категория IV на УЕФА. И двата стадиона са необходими на гр. Пловдив, без да се прави разлика между клубовете.

Прехвърлянето на вината само към кмета Здравко Димитров, който винаги е бил част от ГЕРБ и като такъв е бил и народен представител, както и областен управител, е лицемерие и евтин PR от страна на Бойко Борисов и Иван Тотев, който управлява общинските съветници от ГЕРБ в гр. Пловдив, които бурно ръкопляскаха на своя лидер относно оставката на техния кмет.

Вчерашната PR акция е опит ГЕРБ да се покаже с чисто лице, а в същото време вината да поеме човек, за когото да кажат, че не е част от тях. А това е откровена лъжа. Това са поредните медийни изяви в гр. Пловдив на Бойко Борисов, които целят прикриване на истинските факти, както беше с пробива под „Водната плата“, с фиаското с „Международен Панаир“ АД, а сега и с двата стадиона. 

ГЕРБ, в това число и кметът Здравко Димитров, и на национално, и на местно ниво трябва да си понесат отговорността за това, че вече десет години не могат да завършат стадионите. Това е част от поредните провали в местната политика на ГЕРБ. Примерите в тази насока са много: зоологическата градина, басейн „Младост“, редица инфраструктурни обекти и арогантният опит за застрояване на 81 дка. край Гребната база, като някои от тях дори са наследство от негативното управление на Иван Тотев!   

Предвид гореизложеното, Изпълнителното Бюро на Градския Съвет на БСП-Пловдив заявява своята категорична позиция, че разпадът в управлението на ГЕРБ в гр. Пловдив е следствие от системната им политическа немощ да се справят с проблемите на гражданите. Решението е в смяната на този порочен модел!

Солени глоби за каране в аварийната лента

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 127

Солени глоби за шофьорите, ако карат в аварийната лента

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 127

Oще 77,6 млн. лв. от Европа за социални електромобили

автор:Дума

visibility 79

/ брой: 127

Няма интерес към безплатните антибиотици за деца

автор:Дума

visibility 91

/ брой: 127

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 68

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 78

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 80

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 69

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 67

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 67

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 73

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 82

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ