16 Май 2024четвъртък04:12 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Прах в очите

/ брой: 134

автор:Мая Йовановска

visibility 1218

От земеделския министър Десислава Танева разбрахме, че от агроведомството щели да преговарят тази седмица с търговските вериги за повече български плодове и зеленчуци в магазините. Още през 2016-а БСП внесе в парламента предложение за промени в Закона за храните, като част от тях предвиждаха веригите да бъдат ангажирани да продават минимум 51% български плодове и зеленчуци в сезона на производството им и минимум 30% - извън него. До гласуване не се стигна. Получи се невиждан дотогава прецедент - Комисията за защита на конкуренцията атакува още неприет закон. Отрицателно становище за промените в КЗК бе изпратило самото агроминистерство. По това време министър пак бе Танева. Сега лично тя щяла да ходи да моли веригите за повече български стоки по щандовете им!

Заради недоволството на производителите, които отново изреваха, че вносът ги съсипва, и обявиха, че 90% от това, което е на трапезата ни, е чуждо, новоназначеният зам.-министър Чавдар Маринов щял да провери числата. Защото не ги знае? След като дойде именно от този бранш? Но обеща мерки срещу нелегалния внос, пълна проследяемост на това, дето влиза в страната, и регистър на производителите и търговците.

Това е поредното доказателство за липсата на приемственост. Още през далечната 2013 г. бившият зам.-министър на земеделието Явор Гечев буквално за дни удари нелегалния внос на земеделска продукция, като засили мерките по границите. И ефект имаше. Както за родните производители, така и за потребителите.

А колкото до Танева, сега тя ще се усуква на веригите, които са оставени да бъдат решаващият фактор какво ядем (наричат го свободна конкуренция). На практика те определят и какво да бъде българското производство. Т.е. държавната ни политика е калпава. Другото е прах в очите.

Над 12% от българите нямат банкова сметка

автор:Дума

visibility 493

/ брой: 89

Държавата взе още 200 млн. лв. заем

автор:Дума

visibility 477

/ брой: 89

Фирмите у нас все по-трудно получават парите си

автор:Дума

visibility 511

/ брой: 89

Хамас планирала база в Турция

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 89

Силяновска пак пропусна името на страната си

автор:Дума

visibility 574

/ брой: 89

Макрон: ЕС да смени своя бизнес модел

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 89

Още година без мита и квоти за украинския внос

автор:Дума

visibility 536

/ брой: 89

Знания и пошлост

автор:Деси Велева

visibility 558

/ брой: 89

Предизборни идиотщини

автор:Любо Кольовски

visibility 546

/ брой: 89

Институционално безхаберие

visibility 487

/ брой: 89

Време за преосмисляне

автор:Събина Петканска

visibility 524

/ брой: 89

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ