18 Септември 2025четвъртък16:05 ч.

Предстои двугодишен основен ремонт на "Дунав мост"

Той ще струва 45 млн. лева и започва в края на юни, движението ще бъде само в едната лента

/ брой: 97

автор:Дума

visibility 1716

Планираме основен ремонт на Дунав мост. Той ще бъде тежък, труден. Движението ще бъде само в едната лента. Но този ремонт е належащ. Това обяви служебният министър на регионалното развитие Виолета Коритарова пред БНТ. Ремонтът ще започне в края на месец юни. Ще продължи две години. Стойността на ремонта е 45 млн лв., осигурени от държавния бюджет. Ще ремонтираме целия участък от 1100 метра, обясни Коритарова. По думите й в края на юни се очаква да бъде пусната фериботна връзка, която ще облекчи трафика.
Мисля, че всички знаем какво е състоянието на пътищата - всички пътуваме, шофираме по тях. С една дума състоянието е незадоволително, коментира още Коритарова. На среща с ръководството на АПИ и с областните пътни управления в страната тя е възложила да бъде изготвен анализ в рамките на една седмица, за да се знае къде трябва да се планират належащите ремонти.
Едни от основните действия, които ще бъдат предприети е осигуряване на безопасност на критичните точки на пътната инфраструктура, почистването на треви и храсти, възстановяване на пътната маркировка и липсващите пътни знаци, премахване на елементите, които пречат на видимостта на кръстовищата, поясни Коритарова.
"Състоянието е критично навсякъде. Социалните мрежи изобилстват със снимки, които фокусират нередности по пътищата. Затова нашата цел е да можем максимално бързо да предприемем най-неотложните действия. Пътищата няма да се оправят с магическа пръчка и за кратък период от време, но трябва да се започне тяхното поддържане", добави министърът.
По думите й пътищата у нас не са ремонтирани през последните 3 години. В този период няма действащи договори за текущо поддържане на пътищата. "Извършвани са само аварийни ремонти, но за съжаление и там финансовият ресурс вече е изчерпан. Затова първото нещо, което съвсем отговорно реших беше възстановяването на работата за избор на изпълнители", каза Коритарова.
МРРБ трябва да плати 200 млн. лева на строителни фирми за извършени дейности по договори за пътно поддържане, а лихвите по тях са още почти толкова, уточни министърът.
Коритарова каза още, че автомагистрала "Тракия" има нужда да се ремонтира в участъци в областите Сливен и Ямбол, но това ще стане след края на активния туристически сезон, за да не се създават тапи по пътищата и да няма задръствания през лятото.

Язовирите са 59% пълни, но загубите по мрежата стигат до 90%

автор:Дума

visibility 625

/ брой: 174

Увеличават месечната докторантска стипендия

автор:Дума

visibility 458

/ брой: 174

Кметът на Огняново нападнат и бит от хотелиер

автор:Дума

visibility 531

/ брой: 174

526 училища ще имат статут на иновативни през 2025/2026 г.

автор:Дума

visibility 596

/ брой: 174

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 530

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 409

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 522

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 603

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 598

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 544

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 426

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 451

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 520

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 499

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 438

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ