19 Март 2026четвъртък06:02 ч.

Снимка Николай Попов

Премиера на мюзикъла "Кастинг" в НАТФИЗ

/ брой: 233

автор:Дума

visibility 5630

Премиерен спектакъл с режисьор Пенко Господинов ще се играе на 2 декември от 19 ч. на голямата сцена на Театър НАТФИЗ. Представлението е авторският мюзикъл на Борис Лапшов "Кастинг" и включва 16 от най-обичаните български песни - на Дони и Момчил, Графа, Стенли, Стефан Вълдобрев, "Авеню", Любо Киров, "Остава" и др. Вокална постановка - Василена Кънева, хореография - Александър Манджуков и Петя Георгиева, сценография - Павел Илиев и Лиляна Петрова. Участват Даниел Кукушев, Маргарита Лъчезарова, Петар Андреев, Ахмет Исмаил, Александър Танев, Ралица Попова, Йоана Димитрова, Виктор Младенов, Катрин Гачева, Хенри Ескелинен, Ванеса Пеянкова, Михаела Гончева, Иван Горанов, Силвия Болярска.
Сюжетът се базира на истории, свързани с мечтите за успех на младите артисти и сблъсъкът им с реалността. Обявен е кастинг за мюзикъл, на който всеки ще бъде предизвикан на покаже скритата си страна. История, свързана с любов, раздяла, амбиции, успехи и провали. Разказ за това как миналото предопределя бъдещето. Мюзикъл, който използва едни от най-популярните и обичани български песни в неочакваните обстоятелства на живота. Пътят към успеха е влакче на ужасите. Дръжте се здраво, защото ще друса!
Идеята, сюжетът и диалозите са на Борис Лапшов, завършил Кралската музикална академия в Лондон с магистратура "Мюзикъл". Целта на работата върху този рядък за българската сцена жанр е, от една страна, да се опитаме да изградим спектакъл по правилата, по които мюзикълът се прави в държавите с традиции в това, а от друга - да дадем възможност на вече изградените актьори да разкрият своите актьорски, вокални и танцови качества, които са развили по време на обучението, казват от екипа.

Израел започна мащабни удари срещу Иран

автор:Дума

visibility 853

/ брой: 50

Въпросителни около срещата Китай-САЩ

автор:Дума

visibility 862

/ брой: 50

Тръмп не се отказва да превземе Куба

автор:Дума

visibility 824

/ брой: 50

Принципите над всичко

автор:Александър Симов

visibility 860

/ брой: 50

Давид срещу Голиат

visibility 809

/ брой: 50

Държа повече от всичко на лявата идея

автор:Дума

visibility 883

/ брой: 50

Къде спи европейският капитал?

visibility 807

/ брой: 50

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ