11 Юли 2025петък22:09 ч.

Престъпление във влака

/ брой: 81

автор:Светлана Панчева

visibility 3428


* Съвременна черна комедия на сцената на Сатиричния театър

* Никола Анастасов участва в "Убийство в експреса"

На път към малка спретната вила мъж и жена, които очакват с нетърпение да консумират изневярата си, откриват, че спътникът им в купето не е задрямал на седалката, а е мъртъв. "Никаква полиция, никакви лекари! Нали ще ни питат какво правим тук?", изпада в истерия любовницата, която е съпруга на високопоставено лице. И започва една невероятно смешна, но и твърде горчива игра, в която както двамата, така и тези, които влизат след това в купето, разкриват не най-добрите страни от характерите и възгледите си за живота.
Убеден, че в екстремна ситуация човек показва истинския си характер, унгарският драматург Габор Гьоргеи - автор на тази съвременна черна комедия, озаглавена "Убийство в експреса", всъщност завихря ураган от налудничави думи и действия, толкова невероятни, колкото и възможни, които предизвикват лудешки смях, но всъщност показват колко лесно човек губи контрол и в паниката си се превръща в чудовище, забравя за обикновената човешка солидарност и хуманност. Когато в купето случайно попадат още двама човека, търсенето на изход от ситуацията продължава към все по-лишени от човещина решения. Ситуацията е заредена с много усмивка, с прецизно остроумие в наблюденията върху човешката природа.
В постановката на младия режисьор Петър Денчев Никола Анастасов е в ролята на застаряващ прокурор, пътуващ със своята съпруга за някакво тържествено награждаване. Заедно с него в това "Убийство в експреса" са замесени още Александра Сърчаджиева, Михаил Сървански, Маргарита Хлебарова, Росица Александрова, Ивайло Калоянчев, Кирил Бояджиев, Константин Икономов. Превода на пиесата е направила Илияна Михайлова, а сценичната среда е дело на Петър Митев.


Никола Анастасов, Михаил Сървански и Константин Икономов в сцена от спектакъла

Още не е ясно дали той спи или е умрял - Михаил Сървански, Маргарита Хлебарова, Александра Сърчаджиева и Константин Икономов

Никаква полиция, никакви лекари! - Константин Икономов, Михаил Сървански и Маргарита Хлебарова

Личната драма преди всичко - Михаил Сървански, Маргарита Хлебарова, Александра Сърчаджиева и Константин Икономов

Добрият край оправя всичко

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 1342

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 870

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 1093

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 1169

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 911

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 936

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 1134

/ брой: 126

Тупик

visibility 1132

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 1082

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 1353

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 1278

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ