24 Февруари 2026вторник22:27 ч.

Превозвачи блокираха кръговото на Дунав мост

Те се обявиха против тол системата, искат си винетките

/ брой: 134

автор:Дума

visibility 1181

Протест на превозвачи срещу тол системата имаше вчера на Дунав мост при Русе. Исканията им са да се върнат винетните такси, тъй като електронното таксуване създава проблеми за шофьорите. Само преди дни проф. Олег Асенов от пътната агенция се срещна в Русе с представители на бранша, но стана ясно, че не са постигнали съгласие.

 Въпреки очакванията за масов протест, камионите бяха малко, но успяха да създадат затруднения в придвижването от и към граничния пункт. Протестът на Дунав мост, който бе обявен като национален, събра само част от превозвачите. Колегите им са споделили, че се въздържат, тъй като недоволството съвпада с протестите срещу правителството, а желанието на бранша е съвсем различно. "Протестът има съвсем друга цел и тя е прекратяване на тол системата, която не работи. Тя дава безкрайно много отклонения, глобяват ни непрекъснато неправомерно, нито се отчитат маршрутните карти, за които ни спират, машинките забиват постоянно", казва превозвачът Мариета Иванова, цитирана от rusemedia.com. Представителят на малка транспортна фирма Милица Милкова също споделя, че постоянно има проблеми. Не могат да се купуват редовно маршрутни карти и се създават проблеми по отношение на плащането. 

Недоволните представители на транспортния бранш понесоха надписи, на които изложиха исканията си. Те обявиха, че казват "Не на опашките по границите, на счупената тол система, нечовешките условия на труд, издевателствата над транспорта". Превозвачите все още не са изпратили исканията си официално към правителството. Протестът им бил превантивен с надеждата, че ще ги чуят, въпреки позицията на АПИ, че системата работи успешно. От бранша заявиха, че ако няма диалог с правителството, протести ще има в цялата страна.

В началото на годината също имаше национален протест на всички превозвачи в пътнически превози, товарни превози, таксита и други организации като търговци на горива и зърнопроизводители - всички засегнати от новата тол система. Тогава беше обяснено, че превозвачите не са против самата тол система. Според тях моделът й е сгрешен.

Идват 200 000 тона "съмнителен" слънчоглед

автор:Дума

visibility 1282

/ брой: 37

Англия с нови правила за пътуване

автор:Дума

visibility 1231

/ брой: 37

Христанов върна Мавровски като директор На Агенцията по храните

автор:Дума

visibility 1221

/ брой: 37

ЕП се готви да отложи сделката със САЩ

автор:Дума

visibility 1244

/ брой: 37

Разнобой в Германия заради социалните мрежи

автор:Дума

visibility 1208

/ брой: 37

Убиха влиятелен наркобарон в Мексико

автор:Дума

visibility 1257

/ брой: 37

Застреляха въоръжен мъж до дома на Тръмп

автор:Дума

visibility 1125

/ брой: 37

Създателката на модела

автор:Александър Симов

visibility 1277

/ брой: 37

Бизнес фразеологизми (тълковен речник)

visibility 1346

/ брой: 37

Съшито с бели конци

автор:Таня Глухчева

visibility 1133

/ брой: 37

Морален дълг на България

автор:Дума

visibility 1192

/ брой: 37

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ