09 Юли 2025сряда20:57 ч.

Превозвачи от Русе на протест срещу тол системата

автор:Дума

visibility 549

Превозвачи от Русе излязоха на протест с искане да бъде върната винетната система.

С няколко камиона и леки автомобила те блокираха движението по кръговото кръстовище в района на Дунав мост.

Според Мариета Иванова, която е управител на транспортна фирма, ТОЛ системата давала много отклонения, и затова настояват докато се оправят, да се върнат винетките. Хората се оплакват, че заради неизправностите в системата, постоянно ги глобявали, което изключително много затруднявало работата им. Те настояват и за регулирани цени на превоза и премахване на такса Дунав мост.

Друго искане на протестиращите е да се подобри системата за проверки при преминаване на Дунав мост, която в момента отнемала много време. Освен това, заради опашките по границата, на шофьорите им се налага да чакат с часове без необходимите условия, за да минат през Дунав мост.

Сред исканията на превозвачите са още европейски условия на труд, инфраструктура, която да отговаря на заплащането и защита от държавата.

Вертикалният газов коридор готов до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 1231

/ брой: 124

70% от местните данъци събрани онлайн

автор:Дума

visibility 2542

/ брой: 124

НСИ отчита бум в продажбите на дребно

автор:Дума

visibility 2587

/ брой: 124

ЕП облекчи изискванията към газовите хранилища

автор:Дума

visibility 1895

/ брой: 124

Да мразиш, че и да искаш

visibility 2219

/ брой: 124

Мъжество

автор:Марин Милашки

visibility 2547

/ брой: 124

Имперските злини на САЩ

автор:Дума

visibility 2484

/ брой: 124

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ