23 Юли 2025сряда21:26 ч.

Президентът на Шри Ланка ще преструктурира силите за сигурност

автор:Дума

visibility 1093

Президентът на Шри Ланка Маитхрипала Сирисена днес каза, че ще преструктурира в идните седмици напълно полицията и силите за сигурност и че вероятно до 24 часа ще смени началниците в отбранителния сектор, предадоха  Ройтерс и БТА.
Тези обещания бяха дадени от държавния глава в телевизионно обръщение към нацията, два дни след терористичните атентати на Великден.
"Агентите от службите за сигурност, които са получили разузнавателна информация от чужда държава, не са я споделили с мен. Съответните действия ще бъдат предприети. Реших да взема твърди мерки спрямо тези агенти", каза президентът.
Министър-председателят на Шри Ланка Ранил Викремесингхе пък предупреди днес, че няколко заподозрени във връзка със серията от експлозии все още се издирват и че те може би носят експлозиви, предаде ДПА.
Силите на реда и полицията претърсват столицата Коломбо за ван и камион, пълни с експлозиви, за които се говори в доклад на разузнаването. Полицията е проверила редица мотоциклети, коли, изоставени багажи и редица места.
Във връзка с атентатите досега са задържани 24 души и бяха претърсени 20 жилища
.

Замразяват цените до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 536

/ брой: 134

България с най-нисък дълг спрямо БВП в ЕС

автор:Дума

visibility 493

/ брой: 134

Телефонни измамници искат пари от името на БНБ

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 134

В Гърция: Строг контрол върху таксите за банкомати

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 134

Мицкоски предлага пет потребителски кошници

автор:Дума

visibility 518

/ брой: 134

28 страни осъдиха Израел за избиванията в Газа

автор:Дума

visibility 538

/ брой: 134

Накратко

автор:Дума

visibility 529

/ брой: 134

Истинската заплаха

автор:Александър Симов

visibility 553

/ брой: 134

Когато камбаните замлъкнат

автор:Камелия Базова

visibility 550

/ брой: 134

Ботев и Вапцаров

visibility 532

/ брой: 134

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ