13 Юли 2025неделя22:24 ч.

Президентът Румен Радев дава мандата на БСП

/ брой: 9

автор:Дума

visibility 741

Президентът Румен Радев връчва третия мандат за съставяне на правителство на ПГ "БСП за България" днес в 10 часа на "Дондуков" 2. Първият мандат бе връчен на ГЕРБ-СДС, но съставът на правителство с кандидат за премиер проф. Николай Габровски не получи нужната подкрепа в НС.

Втората възможност за кабинет получи кандидатът за министър-председател на ПП акад. Николай Денков. Той не успя да събере подкрепа от парламентарните сили за декларацията с приоритетите на един бъдещ кабинет и върна празна папка на държавния глава.

Още преди получаването на мандата депутати от БСП коментираха действията на партията, ако мандатът дойде при тях.

Левицата е партията, която може да защити националните интереси и да ги постави на първо място, заяви депутатът от БСП Борислав Гуцанов. По думите му БСП ще направи всичко възможно да състави редовен кабинет. Според Гецанов липсата на постоянно редовно прпавителство е една от причините в НС да се вкарват закони и решения, които противоречат на интересите на България.

БСП ще положи огромни усилия, за да осъществи контакти с всички възможни парламентарни групи, заяви депутатът от "БСП за България" Христо Проданов. По думите му БСП е доказала своята диалогичност в последните няколко кратки парламента. "Ние можем да разговаряме с всички партии, така трябва да бъде в политиката. Всичкото останало противопоставяне е път към никъде. Ако не се достигне такова политическо съгласие, предстои поредица от избори, от които нищо няма да се случи", категоричен е той.

Проданов коментира думите на вицепрезидента Йотова, че третият мандат трябва да продължи политиките на служебното правителство. "Коя политика да продължим? Тази, която замразява доходите на хората, която дава оръжия за Украйна, която спира помощите? Тази, която сключва дългосрочни договори за ядрени оставки или купува самолети на чертеж, които ще дойдат евентуално през 2030 г.?", попита той. Проданов изрази объркване от приоритетите и политиките на президентската институция. Радев преди време ни говореше за войнолюбци, но след това не наложи вето върху решението за износ на оръжия за Украйна, коментира Проданов. 

"Макар и минимален, все пак има шанс за съставяне на правителство. Би било хубаво да седнем с всяка една политическа сила и да преговаряме, всяка от тях да си каже приоритетите. В името на страната разговорът е необходим", категоричен е Драгомир Стойнев. 

"Правителство трябва да има, защото обществото го очаква. Трябва да продължим политиките на последното редовно правителство, защото тогава тръгнаха много добри политики - и в икономиката, и в социалната сфера. БСП е такава партия, защото участваше в това правителство и тогава се случиха доста добри неща за българите", коментира Георги Гьоков.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 6278

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 4301

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 4970

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 5859

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 4296

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 4369

/ брой: 126

Тупик

visibility 5941

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 5209

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 6125

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 6065

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ