29 Октомври 2025сряда14:36 ч.

"Приказки за Хитър Петър" играят в НАТФИЗ

/ брой: 221

автор:Дума

visibility 1189

Дни след премиерата на "Момче и вятър" класът на проф. Боньо Лунгов ще зарадва публиката на Куклен театър НАТФИЗ с ново заглавие - "Приказки за Хитър Петър", по класическите български приказки за емблематичния герой. Характерите в тях намират сценичните си образи в ярки и неочаквани решения на проф. Боньо Лунгов, доц. д-р Константин Каракостов, ас. Мариан Рангелов и ас. Любомир Генчев. Непознатите за съвременните деца и позабравените от родителите им предмети от стария бит оживяват с лекота в ръцете на студентите. Цървули, кратуна и изкорубена гъдулка се превръщат в куклата на Хитър Петър, бъчва, кратуна с калпак и цървули - в образа на Чорбаджията и още, и още... Заповядайте на 19 ноември от 19 ч. в Куклен театър НАТФИЗ, защото е безопасно и защото не всичко, в което живеем днес, трябва да бъде страх, гласи поканата. В театъра се спазват противоепидемичните мерки, предписани от МЗ. 

Сценография - Александър Гаралов, костюми - Александрина Христова, хореография - доц. д-р Дария Колева, вокална обработка на народните песни - ас. Мария Колева, плакат - Янина Петрова. Участват студенти от IV курс актьорство за куклен театър, клас проф. Боньо Лунгов - Андрей Иванов, Боряна Иванова, Васил Маринов,  Василена Чернаева, Вилиана Димитрова, Евдокия Енчева,  Калина Раева, Катрин Лалова, Мадлен Христова, Маринела Георгиева, Мартин Милчев, Нелина Михайлова, Радинела Тотева, Росен Иванов, Стефана Дункова, Христина Стоянова, Яница Халачева.

Синдикат предлага въвеждане на местен данък "Богатство"

автор:Дума

visibility 356

/ брой: 202

С 14% са се увеличили българите, които спестяват

автор:Дума

visibility 359

/ брой: 202

БНБ с мерки срещу кредитните измамници

автор:Дума

visibility 356

/ брой: 202

Хърватия забранява телефони и в междучасията

автор:Дума

visibility 328

/ брой: 202

Унгария блокира новите санкции на ЕС

автор:Дума

visibility 372

/ брой: 202

Жените в Германия не се чувстват защитени

автор:Дума

visibility 359

/ брой: 202

Кражбите като норма

автор:Барбара Пейчинова

visibility 334

/ брой: 202

Два месеца до еврото

автор:Николай Милчев

visibility 356

/ брой: 202

Как да избегнем неизгодни покупки

visibility 348

/ брой: 202

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ